Inauguracja Sezonu 2016

Już po raz dwunasty Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" zainaugurował w dniu 10 stycznia 2016 roku nowy sezon turystyczny. Tym razem cykliści na trasę rajdu wyruszyli pieszo nad jezioro Bartoszewo gdzie wyznaczona była meta imprezy. Zbiegła się ona podobnie jak w latach ubiegłych z 35 edycją "Rajdu Na Dobry Początek" organizowanego przez Klub Kolarski PTTK "Jantarowe Szlaki" ze Szczecina, który od wielu lat współpracuje z Policami.

1.JPG
2.JPG
2a.JPG
2b.JPG

Tegoroczna zimowa aura pojawiła się w ub. piątek toteż część uczestników wędrowała po niezbyt głębokim śniegu podążając do mety rajdu zlokalizowanej obok tafli zamarzniętego jeziora Bartoszewo. Tu ponad 60.-osobowa grupa piechurów rozpaliła ognisko, upiekła kiełbaski. Po krótkim wystąpieniu Prezesa Klubu dokonano uroczystego powitania Nowego Roku Turystycznego 2016 kubeczkiem szampana.

3.JPG
3a.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
—-=
7.JPG
8.JPG
9.JPG
9a.JPG
10.JPG
10a.JPG

Uroku imprezie dodał "spóźniony Mikołaj", w którego wcielił się Heniek Kalinowski, a który ze swojego worka raz po raz wyciągał jakieś drobne prezenciki i słodycze. Rozmowy i wspomnienia turystycznych wypraw ubiegłego roku umilały czas.

11.JPG
11a.JPG
11b.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Na zakończenie tego turystycznego spotkania pożegnaliśmy skute lodem jezioro a wszystkich uczestników imprezy obdarowano pamiątkowymi znaczkami.

17.JPG
18a.JPG
18b.JPG

W drodze powrotnej uczestnicy imprezy odwiedzili gospodę "Uroczysko" gdzie raczono się gorącą herbatą i kawą z ciasteczkiem.

19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Celem tej niedzielnej wędrówki była nie tylko popularyzacja turystyki pieszej jako jednej z form aktywnego, zdrowego wypoczynku czy też poznanie walorów Puszczy Wkrzańskiej, ale również umocnienie serdecznych więzi wśród turystycznej braci.


(wgaw)
(adalbert)
(monika)
(jurek)
(grażyna)
(mirek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License