Inauguracja Sezonu 2019

Tegoroczna Inauguracja Sezonu Turystycznego zaplanowana na niedzielę 13 stycznia 2019 r. rozpoczęła się w strugach padającego od kilku dni deszczu. Na metę rajdu organizatorzy i tym razem wyznaczyli polanę na wschodnim brzegu  jez. Bartoszewo, do której gwiaździstymi trasami  wędrowały poszczególne grupy turystów. Ci, którzy przyszli pierwsi, aby nie moknąć na deszczu schronili się w Gospodzie "Uroczysko" gdzie raczyli się gorącą kawą i herbatą oczekując na poprawę pogody. Jednak kolo godz. 11.00 trzeba było opuścić ciepły kącik i iść w deszczu próbować rozpalić ognisko. Niebo wcale się rozjaśniło, mimo to Marek Ziemniewicz, Andrzej Helak i Ewaryst Szyszkowski mozolnie rozpalili ognisko. Wreszcie się udało, a do mety zaczęły przybywać kolejne grupy wędrowców, którzy piekli kiełbaski i inne wiktuały.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Za to gryzący dym  rozganiał skutecznie upartych amatorów tego pieczenia. Tuż przed samym południem uczestników imprezy odwiedziło aż dwóch Mikołajów, i w ich towarzystwie prezes PKC "Sama Rama" krótkim wystąpieniem zainaugurował kolejny sezon turystyczny, życząc wszystkim udanych wędrówek i ciekawych imprez. W powietrze "poleciało" kilka korków szampana, a którego kubeczkiem wzniesiono toast za pomyślność w 2019 r. Mikołaje nie próżnowały i częstowały wszystkich słodyczami i drobnymi upominkami.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Nie zabrakło na imprezie wspólnej fotografii, okolicznościowych znaczków i pamiątkowych plakietek. Tradycyjnie, jak co roku odznakami turystyki kwalifikowanej wyróżniono kilka osób, w tym Alicję i Alojzego Trzebiatowskich OTP "Za wytrwałość" oraz Piotra Bibel odznaką KOT w st. brązowym. Na zakończenie "Sama Rama" zaprosiła wszystkich na kolejną imprezę w sobotę 19 stycznia na godz. 19:00 na polanę za SP 8 na X Styczniowe Palenie Choinek. Potem jeszcze ostatnie spojrzenie na jezioro Bartoszewo i dobrze przemoczeni od deszczu idziemy do Gospody "Uroczysko" raczyć się gorąca kawą i herbatą.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG

Po godzince jedziemy do domu, wszak dziś gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i ta impreza też nie może się odbyć bez naszego udziału.


(wgaw)
(adalbert)
(stasiek)
(mietek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License