IV Festyn Starego Miasta

Kolejny, IV Festyn Starego Miasta odbył się 12 września 2015 r. i tym razem połączony był z IX Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Podobnie jak w roku ubiegłym imprezę przeprowadzono na placu przed Gimnazjum nr 3. Do udziału w tym odświętnym spotkaniu Rady Osiedla nr 2 jak i organizacji społecznych naszego miasta również została zaproszona i" Sama Rama".

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po oficjalnym otwarciu festynu przez Przewodniczącą Rady Krystynę Sewereńczuk i Burmistrza Jakuba Pisańskiego rozpoczęły się występy artystyczne zarówno dorosłych wykonawców jak i młodzieży oraz dzieci ze świetlic środowiskowych i zespołów skupionych przy ośrodkach specjalnej troski.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Na rozłożonych wokół placu stoiskach prezentowano swoje osiągnięcia, udzielano informacji oraz oferowano materiały dydaktyczne i poznawcze. Można było korzystać z rozlicznych atrakcji, takich jak dmuchane zamki, pojazdy militarne SPZP "Skarb" , konkursy sportowe, m.in. spartakiada ekologiczna przeprowadzona przez działaczy naszego klubu.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Dzięki pomocy Starego Miasta, rodziców i opiekunów oferowano pyszne ciasta, sałatki i babeczki. Panie usmażyły kolorowe naleśniki, a pani Halinka zrobiła prawdziwą furorę z propozycją malowania dziecięcych twarzy. Podczas imprezy odbyła się zbiórka publiczna, z której dochód został przeznaczony na wyjazd polickich dzieci do ZOO w Ueckermünde. Rada Osiedla nr 2 dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc w urzeczywistnieniu imprezy.

15.JPG
16.JPG
17.JPG

(snowicki)
(mag.pol.)
(mah)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License