IV Rowerowe Dni Polic

W ramach obchodów Dni Polic już po raz czwarty PKC „Sama Rama” zorganizowała Rowerowe Dni Polic. Już w piątek 3 czerwca spotkaliśmy się na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 by wziąć udział w koncertach zespołu Varius Manx, który m.in. wykonał klasyki takie jak: "Orła cień", "Piosenka księżycowa", "Zabij mnie", "Ruchome piaski" czy "Ten sen". Główną atrakcją piątkowego wieczoru był jednak koncert legendarnej, bluesowej grupy Dżem. W repertuarze zespołu znalazły się takie utwory jak: „List do M.”, „Czerwony jak cegła”, „Whiskey” czy też „Naiwne pytania”. Na koncercie oprócz „Samej Ramy” pojawiła się również innych miłośników dwóch kółek czyli spora grupa harleyowców, których pojazdy kilkakrotnie urozmaiciły występ grupy dźwiękami swych silników.

Drugi dzień imprezy 4 czerwca o godz. 10:00 spotkaliśmy się w trzydziestoosobowej grupie rowerzystów by wyruszyć na trasę do Tatyni wykonując „po drodze” kilka ciekawych zdjęć.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

W centrum Tatyni, w sklepie „Milenium” W.J. Osowskich obejrzeliśmy wystawę „Das Leben in Hagen”- „Życie w Tatyni”. Jest to zbiór fotografii, w większości fotokopii, ukazującej codzienność wsi na początku XX wieku po II wojnę światową oraz innych materiałów związanych z historią tej miejscowości.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Na pomysł organizacji wystawy urządzonej w czynnym punkcie handlowym wpadli były mieszkaniec osady Hagen - Walter Bütner i właściciel sklepu Jerzy Osowski wraz synem Mariuszem.

7.JPG

Po obejrzeniu eksponatów oraz spożyciu zakupionych tu lodów a także wykonaniu serii zdjęć jedziemy do Polic.

8.JPG
9.JPG

Umówiliśmy się na polickim rynku z rowerzystami ze szczecińskiego Klubu PTTK „Jantarowe Szlaki” by wspólnie wziąć udział w kolejnej imprezie – pokazie czyli Ovwelord II – Przełamanie.

Jedziemy więc na polanę przy ul. Starzyńskiego gdzie oprócz głównych aktorów tego widowiska zebrała się spora grupa obserwatorów. Tym razem organizatorami pikniku było:
Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Zachodniopomorskiej i Archeologii Militarnej "Grupa Warowna Bastion" przy współudziale Stowarzyszenia Zachód 1944 ze Szczecina.

10.JPG

W oczekiwaniu na inscenizację walk o Normandię w 1944 roku wykonujemy kilkadziesiąt zdjęć, oglądamy pojazdy, żołnierzy i proces przygotowania stanowisk. Od godz. 13:00 w dymie z luf armatnich, kurzu od wybuchających pocisków oglądamy obrazki jakby żywcem wyjętych z filmu obrazujących te wydarzenia. Po zakończeniu poszczególnych epizodów wojny; „Bateria Brécourt”, „Szkocka Straż” i „Polska Pułapka” publiczność obdarowała wykonawców rzęsistymi oklaskami. Jeszcze robimy parę zdjęć i trzeba jechać na obiad.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Umówiliśmy się na kolejny wieczór przed sceną gdzie znany z serialu „M jak miłość” Steffen Möller poprowadzi drugi dzień Międzynarodowych Dni Polic. Zależało nam zobaczyć Turniej Miast Partnerskich Police-Pasewalk. Zawodnicy zmagali się w sześciu konkurencjach: rodeo, wyścig na czteroosobowych nartach, wyścig na belkach, zrzucenie przeciwnika z maty oraz bieg w parach. Zawody wygrali policzanie w stosunku 20-16. O godz. 20:00 na scenę weszła szwedzka wokalistka popowa Jenny Marielle Petterson czyli Velvet, która mimo bariery językowej bardzo szybko nawiązała kontakt z policką publicznością. Dwie godziny później zobaczyliśmy grupę Afromental. Wiele sobie po niej obiecywaliśmy ale tym razem chyba nie byli w formie.

17.JPG
18.JPG

Cała imprezę zamknął pokaz sztucznych ogni. Tym razem nie powinniśmy narzekać na pogodę, jednak każdy uczestnik takich spotkań musi pamiętać o butelce „wody dla ochłody”. Z imprezy na pewno pozostaną w pamięci miłe wrażenia a także okolicznościowy znaczek rajdowy.


(wgaw)


znaczek.png

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License