IV Święto Naturpark

Współpraca stowarzyszeń ekologicznych działających w strefie przygranicznej nadal rozwija się pomyślnie. W sobotę 8 sierpnia członkowie SE „Łarpia” i PKC „Sama Rama” Police zostali zaproszeni do udziału w kolejnych, odbywających się na terenie Niemiec obchodach „4. Naturparkfest” (święta Parku Natury). Tym razem impreza związana z Parkiem Przyrodniczym nad Zalewem Szczecińskim zorganizowana była w miejscowości Grambin koło Ueckermünde.

1.JPG

Tu na plaży pod okiem Przewodniczącego „Natur und Leben am Stettiner Haff’ - Jürgena Bartha rozłożyło się kolorowe miasteczko wystawiennicze. Stoiska prezentowały nie tylko tematykę ekologii i ochrony przyrody ale również zachęcały do zdrowego odżywiania, sportu i turystyki. Zainteresowani przybysze mogli przede wszystkim zapoznać się z walorami parku obejmującego 537 km2 w tym kompleksy leśne Puszczy Wkrzańskiej, wybrzeża Zalewu czy niziny rzek Ucker, Randow i Zarow.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Turystyka, a zmiany klimatyczne nad Zalewem Szczecińskim”. Odwiedzający stoiska mogli zobaczyć najlepsze prace, wśród których znalazło się zdjęcie Małgosi Witukiewicz. Święto to zostało też wzbogacone o mistrzostwa w piłce plażowej, koncerty orkiestry dętej i chórów śpiewaczych. Z kolei straż pożarna serwowała wyśmienitą grochówkę a policjanci z Bundespolizei okolicznościowe znaczki.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Dla najmłodszych uczestników ustawiono karuzelę, jednak zainteresowanie nią było niewielkie gdyż 29 stopniowy upał zachęcał raczej do kąpieli w wodach Zalewu. Na zakończenie wszyscy zainteresowani otrzymali dwujęzyczną pozycję książkową „Światła w bezkresie” propagującą walory turystyczne Zalewu Szczecińskiego w powiatach Uecker-Randow i Police.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License