IV Wakacyjny Rajd Rodzinny - lipiec 2013

Już od trzech lat PKC "Sama Rama" i policki OSiR organizują wakacyjne rajdy rowerowe. Nie mogło być i w tym roku inaczej, więc w niedzielny poranek 14 lipca 2013 r. przed Kompleksem Sportowym przy ul. Piaskowej zebrała się 50-cio osobowa grupa cyklistów by wybrać się na niedzielną przejażdżkę w rodzinnym gronie. Po przywitaniu uczestników organizatorzy rozpoczęli 3-etapowy wielodyscyplinowy konkurs. Na pierwszy plan poszły pytania ze znajomości budowy roweru. Tu uczestnicy wykazywali się swoją wiedzą teoretyczną.

001.jpg
002.jpg

Potem po krótkim omówieniu trasy rajdu i wspólnym zdjęciu wyruszyliśmy ulicami Polic by dotrzeć do ścieżki rowerowej biegnącej od Polic, przez Trzeszczyn, Tanowo do Bartoszewa.

003.JPG
004.JPG
005.jpg
006.JPG
007.JPG

Na chwilę zatrzymaliśmy się przy pomniku martyrologii w Trzeszczynie, gdzie przewodnik opowiedział historię powstania tego monumentu zaznaczając, że będzie to tematem kolejnego konkursu.

008.JPG
009.jpg

Po przybyciu do Bartoszewa, do gospody "Uroczysko" była dłuższa przerwa na kanapkę, ciasto z kruszonką i kawę. Tu też odbył się drugi etap konkursu, w którym rajdowicze odpowiadali na pytania dotyczące pomnika w Trzeszczynie oraz rozpoznawali przedmioty codziennego użytku z okresu PRL-u.

010.JPG
011.JPG
011a.jpg

Przerwa dobiegła końca więc cykliści ruszyli w drogę powrotną. Po 40 minutach jazdy znów byliśmy na terenie kompleksu Sportowego w Policach. Tu dzięki staraniom Anety Bały uczestnicy ugoszczeni zostali kiełbaskami z grilla, kawą ciasteczkami i słodyczami.

012.JPG
013.JPG
014.JPG

Tu też odbył się trzeci etap konkursu, czyli slalom rowerowy. W całości zmagań konkursowych najlepiej wypadła Jadwiga Karpińska przed Stanisławem Nowickim i Sylwią Dolną. Dobrze wypadli również Adam Bilik, Jacek Słowiński i Andżelika Błachowicz. Jury podjęło decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek a także rozlosowano upominki dla najaktywniejszych uczestników imprezy.

015.jpg
016.jpg
017.JPG
018.JPG
019.JPG

Po zakończeniu imprezy odbyło się krótkie zebranie SE "Łarpia" i PKC "Sama Rama" w trakcie którego omówiono program kolejnej imprezy czyli "Dzień Lasu" w Rothemühle 20 lipca br. W trakcie spotkania Rodzinie Jubilatów, Izie i Darkowi Nowickim przekazano pamiątkowy dyplom z okazji 25-lecia Pożycia Małżeńskiego.

020.jpg

Organizatorzy rajdu i nasi Jubilaci serdecznie dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tej imprezy. a w szczególności Burmistrzowi Władysławowi Diakunowi i Kierownik USC Elżbiecie Gaweł.


(wgaw)
(adalbert)
(marekz)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License