IX Rowerowy Rajd Rodzinny

W niedzielę, 12 września 2010 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale trzonu PKC "Sama Rama" zorganizował IX Rodzinny Rajd Rowerowy.

Wczesnym rankiem, bo już o godz. 9:00 Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia", do którego należy nasz Klub zorganizowała Sprzątanie Świata nad rzeką Łarpią w rejonie mostu przy ul. Goleniowskiej. Tym razem sprzątali nie tylko policcy ekolodzy ale do akcji przyłączyło się kilku wędkarzy łowiących ryby w polickiej rzece. Ogółem zebrano ok. 3 metrów sześciennych śmieci.

1.JPG
2.JPG

Główna impreza tego dnia rozpoczęła się o godz. 10:00 na terenie Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego przy ulicy Piaskowej w Policach gdzie spotkała się blisko 80 osobowa grupa rowerzystów. Po przywitaniu uczestników przez organizatorów omówiono przebieg trasy rajdu, która tym razem uległa zmianie na skutek wcześniejszych, silnych opadów deszczu co spowodowało nieprzejezdność niektórych odcinków pierwotnie wytyczonej trasy. Kolumna rowerzystów, nad którą opiekę medyczną sprawowali członkowie Stowarzyszenia Ratowniczego ruszyła leśną drogą do Dębu Samotnika.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Tu należało zejść z rowerów by podejść pieszo pod strome Wzgórze Przęsocińskie, na którym ulokowany był bunkier obsługi dział przeciwlotniczych z okresu II wojny św. Z ul. Szkolnej cały peleton zjechał na miejscowy cmentarz, gdzie wszyscy spotkali się przy symbolicznej mogile-pomniku lotników alianckich, którzy zginęli tu w marcu 1945 r.

7.JPG
8.JPG

Kolejnym obiektem, jaki zwiedzano był XV-wieczny kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie. Przerwę na trasie zaplanowano nad jez. Goślickim, którą przeznaczono m.in. na tradycyjne "Sprzątanie Świata" I posprzątano brzegi jeziora zbierając ok. 3 m3 śmieci.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Pod Dębem Bogusława wszyscy wysłuchali legend związanych z księciem Bogusławem X. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach w terenie, uczestnicy rajdu, cali, zdrowi, w komplecie i w znakomitych nastrojach dotarli do miejsca skąd wyruszali. W kompleksie rekreacyjno - sportowym OSiR na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci kiełbasek z grilla oraz gorących napoi i wody mineralnej.

13.JPG
14.JPG

Po chwili wytchnienia, organizatorzy zaprosili uczestników rajdu do udziału w losowaniu drobnych upominków.

Na zakończenie imprezy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, a organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejną imprezę w przedostatni weekend października.


(wgaw)

IX Rodzinny Rajd Rowerowy

Infopolice z 14.09.2010 r. Produkcja TV Presto Police.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License