IX Rajd Szlakiem Pomników Jana Pawła II

Już po raz dziewiąty odbyła się wędrówka szlakiem pomników papieża Jana Pawła II a rozmieszczonych w diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Tegoroczna edycja była to imprezą rowerową.

W niedzielę 17 października 2010 r. o godz. 10:00 przedstawiciele PKC "Sama Rama" złożyli pod polickim pomnikiem Papieża Polaka wiązankę kwiatów i zapalili znicz pamięci.

1.JPG

Dalej trasa rajdu wiodła przez Siedlice, Leśno Górne do Pilchowa. Tu na placu przykościelnym parafii p.w. Narodzenia NMP, pod ważącym ponad 5 ton głazem poświęconym Janowi Pawłowi II zapalono kolejny znicz oraz spotkano się z proboszczem ks. Januszem Korpolewskim.

2.JPG

Kolejny pomnik związany z pobytem Jana Pawła II w Szczecinie usytuowany jest na Jasnych Błoniach. To tutaj na policzan oczekiwała grupa rowerzystów z Klubu Kolarskiego PTTK "Jantarowe Szlaki". Po wspólnym złożeniu wiązanki kwiatów i zapaleniu zniczy u stóp monumentu cały peleton ruszył dalej.

3.JPG
4.JPG

Przez Park Kasprowicza, obok pomnika Czynu Polaków, potem przez Os. Zawadzkiego i Krzekowo - ścieżkami rowerowymi dotarliśmy na Gumieńce. Przy ul. św. Kingi, przy koście p.w. Przemienienia Pańskiego znajduje się odsłonięty w 2007 r. jeden z siedmiu szczecińskich pomników Jana Pawła II. Tu również zapaliliśmy kolejne znicze pamięci, a dziewczynka czekająca pod tym pomnikiem opowiedziała nam historię jego powstania, wskazując wiele szczegółów związanych z jego projektowaniem i budową.

5.JPG

Dalszy etap rajdu to powrót do Polic z przystankiem na kanapkę i kawę nad jez. Głębokie. Około godz. 14:30 zameldowaliśmy się przed polickim kościołem p.w. św. Kazimierza gdzie pod głazem poświęconym Pontyfikatowi Papieża Pielgrzyma zapalono wraz z ks. dziekanem Waldemarem Gasztkowskim ostatni w tym rajdzie znicz pamięci.

6.JPG

Tym też akcentem zakończono kolejny rajd a tym samym po raz kolejny złożenie hołdu Wielkiemu Polakowi, który jako kapłan również uprawiał turystykę rowerową.

7.JPG

(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License