Jubileusz 25-lecia Wanderfreunde Haffküste Eggesin

05 grudnia 2015 r. "Sama Rama" została zaproszona na uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Wanderfreunde Haffküste Eggesin. Współpraca organizacji turystycznych z Eggesinu i Polic rozpoczęła się jeszcze w 1995 r. kiedy zorganizowaliśmy I Familijny Rodzinny Rajd Rowerowy i odbywał się po obu stronach granicy. Potem przyszło kolej na dalsze wspólne imprezy.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Spotkanie z tej okazji, które odbywało się w sali restauracji "Bartelt" w Eggesin rozpoczął Przewodniczący Stowarzyszenia Winfried Zimmermann, który w swoim wystąpieniu przypomniał, że organizacja Wanerfreunde Haffküste powstała 15.12.1990 roku i liczyła 51 członków. Od tamtego momentu zorganizowano ponad 500 wycieczek pieszych po terenach Meklemburgii i Pomorza, a także wycieczki po Austrii i Szwajcarii oraz polskich terenach przygranicznych, głownie gminy Police i Nowe Warpno.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po tym wstępie lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność organizacji i jego członków, a Winfried zaprezentował pokazem audiowizualnym historię Stowarzyszenia przypominając najważniejsze wyprawy całego 25-lecia.

8.JPG
9.JPG

Dalszą część spotkania wypełniły gratulacje zaprzyjaźnionych klubów i organizacji wśród których nie mogło zabraknąć "Samej Ramy". Przekazaliśmy wędrowcom z Eggesinu legendarny zegar, który będzie tak długo chodził dopóki oni będą poruszać się po szlakach.

10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Po gościach głos zabrał przedstawiciel Komisji Weryfikacyjnej, który wręczył odznaki i wyróżnienia tym członkom Wanerfreunde Haffküste, którzy pokonali określoną ilość kilometrów tras wycieczek.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

W przerwie na kawę i ciasteczko mogliśmy obejrzeć kroniki wycieczek, a potem zobaczyliśmy występ zespołu tańca nowoczesnego. W końcówce programu młodzież zaprosiła wszystkich do zaśpiewania kilku pieśni adwentowych. Spotkanie zakończono życzeniami dalszej współpracy oraz życzeniami świąteczno noworocznymi.

21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG

(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License