"Kartoffelfest" w Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej

W ramach współpracy ze stowarzyszeniami kulturalno-krajoznawczymi w sobotni wieczór, 12 października 2019 r. członkowie polickiej "Samej Ramy" wzięli udział w Święcie Ziemniaka czyli Kartoffelfest. Organizatorem spotkania było szczecińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej, z którym współpracujemy już kilka ładnych lat. Spotkanie otworzył Prezes Paweł, który przypomniał historię sprowadzenia ziemniaka do Europy, z kolei Prezes polickich cyklistów nawiązując do tej wypowiedzi wręczył podziękowanie za działalność na rzecz reaktywowania i kultywowania tradycji związanych z jakże popularnym u nas kartoflem.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Z tej okazji na stole pojawiły się "pyrki w mundurkach" i inne wiktuały, a Wojtek zaprezentował krótki referat na temat przygotowywanych potraw ziemniaczanych w różnych regionach Polski i Niemiec.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Potem była loteria fantowa i niespodzianka wieczoru czyli czekoladowy tort, gdyż jak się okazało jeden z uczestników spotkania obchodził swoje urodziny. Żegnając się "Sama Rama" zaprosiła członków Towarzystwa na "Polickie Święto Pieczenia Ziemniaka", które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Trzebieży.

9.jpg
10.jpg
11.jpg
13.jpg
14.jpg

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License