Kulig 2009

Wykorzystując sprzyjająca aurę Policki Klub Cyklistów „Sama Rama” i ATV Team Police zorganizowali w ostatnią niedzielę, 15 lutego 2009 roku prawdziwy kulig.

Z pomocą organizatorom przyszli mieszkańcy Bartoszewa, którzy zaprzęgli swoje konie do dwóch par sań ciągnących długie łańcuchy. Do tych właśnie łańcuchów przywiązano szereg małych sanek, na których ulokowali się uczestnicy imprezy - głównie dzieci w sumie dwudziestu amatorów sanny.

1.JPG
3.JPG

Zaśnieżone i malownicze krajobrazy Puszczy Wkrzańskiej doskonale harmonizowały z buchającą parą z nozdrzy ciągnących sanie zwierząt. Pierwszy przystanek zlokalizowany był w Żółtewie. Potem w pobliżu Leśniczówki ”Owczary” konie zmieniły kierunek na Płochocin.

4.JPG
5.JPG

Tu nastąpiło spotkanie z 12 osobową grupą qadów z ATV Team Police. Miłośnicy czterech kółek pomknęli dalej wcześniej opracowana trasą przez Stobno do Karwowa, do starej żwirowni. A potem przez Węgornik nad skute lodem jezioro Świdwie. Ku zaskoczeniu qudowców nieopodal wieży obserwacyjnej przy ognisku kilka grup uczestników innych kuligów piekło kiełbaski w ognisku.

2.JPG
6.JPG

W tym czasie kulig z „Samą Ramą” podążał do Żółtewa. Po drodze rozegrano bitwę na śnieżki pomiędzy poszczególnymi załogami sań, a także na jednym z ostrych zakrętów śródleśnej drogi nastąpiła kraksa. Z sań ciągniętych przez konie „wysypali się” na śnieg ich wszyscy pasażerowie.

Po przybyciu do Żółtewa rozegrano konkurs na najładniejszego śniegowego bałwana, następnie wszyscy udali się do zajazdu „Dziurka u Jurka” gdzie pieczono kiełbaski i raczono się gorącą herbatą. Na zakończenie uczestnicy kuligu otrzymali pamiątkowe znaczki.

7.JPG
8.JPG
9.JPG

Do udziału w kolejnej imprezie „Sama Rama” zaprasza już dziś zachęcając wszystkich do budowania domków lęgowych dla ptaków. Impreza podsumowująca te działania pod hasłem „Każdy ptaszek ma swój daszek” odbędzie się 21 lutego b.r. nad rzeką Łarpią w Policach (obok mostu przy rynku) o godz. 10.oo .


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License