Kulig z OSiRem

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się w dniu 5 lutego 2010 roku pierwszy kulig organizowany przez policki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie impreza przerosło oczekiwania organizatorów.

1.JPG
2.JPG

Na polanę za Szkołą Podstawową nr 8 przyszło prawie sto dzieci. Ze względów bezpieczeństwa podjęto więc decyzję o podzieleniu uczestników kuligu na trzy grupy. Każdorazowo do liny ciągniętej przez traktor troczono po 13 sztuk sanek.

3.JPG

Kiedy pierwsza grupa dzieci sunęła po za traktorem śniegu pozostała młodzież zjeżdżała po pobliskim stoku na sankach oczekując na swoją kolejność. Organizatorzy zaproponowali również oczekującym pieczenie kiełbasek, tym samym uniknięto tłoczenia się dzieci przy ognisku.

4.JPG
5.JPG

Zdaniem organizatorów na duże uznanie zasługują rodzice dzieci biorących udział w imprezie, którzy nie tylko włączyli się do asekuracji jadących kuligiem, ale również dbali o ich bezpieczeństwo przy ognisku.

Na zakończenie przedstawiciel OSiR-u Jurek Jatczak zaprosił wszystkich na kolejny kulig w dniu 12 lutego - o ile warunki śniegowe nie ulegną radykalnemu pogorszeniu.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License