Kulig z OSiRem 2

Już po raz drugi w trakcie tegorocznych ferii policki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w dniu 12 lutego 2010 r. kulig dla młodych Policzan. Tym razem nie przyszła w sukurs organizatorom pogoda. Jednak mocno padający śnieg nie wystraszył adeptów saneczkowania.

1.jpg

I znów polana za Szkołą Podstawową nr 8 zaroiła się od dzieci i sanek. Podobnie jak poprzednim razem uczestników kuligu podzielono na grupy. Organizatorzy nabrali już wiedzy w dobieraniu lin więc w kuligu mogło jednocześnie uczestniczyć 22 sztuki sanek, na których przeważnie siedziało po dwie osoby.

2.jpg
3.jpg

Doświadczeni rodzice biorący udział wraz ze swoimi pociechami w imprezie po raz drugi już dokładnie wiedzieli jak troczyć sanki, jak zapobiegać wywrotkom itp. Dodatkowo nad bezpieczeństwem dzieci czuwali ratownicy ze Stowarzyszenia Przedmedycznego.

4.jpg
5.jpg

Na polanie tak jak poprzednio można było spróbować pieczonych kiełbasek nad ogniskiem, a także ogrzać zmarznięte części ciała. Niektóre z dzieci oczekując na kolejną turę przejażdżki nawet próbowały dać szansę ciągnięcia sanek swoim huski.

6.jpg

Dobiegające finału ferie nie kończą zabaw na świeżym powietrzu. Przedstawiciele PKC "Sama Rama" przy ognisku wręczyli rodzicom regulaminy kolejnej imprezy pod hasłem "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek", która odbędzie się 20 lutego o godz. 10:00 nad brzegiem Łarpi (przy polickim rynku). Wszyscy uczestnicy przynoszą wykonane przez siebie budki lęgowe dla ptaków i kiełbaski do pieczenia. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License