Łarpia - Odry córa, czyli wiersz z tomiku "Moja Struna"

W czwartkowe popołudnie, 22 maja 2014 r. zostaliśmy zaproszeni do "Klubu Seniora" przy Radzie Osiedla nr 4, przy ul. Piaskowej. Zasadniczym powodem tego spotkania była promocja najnowszej książki poetyckiej "Moja Struna" naszej Skarbnik SE "Łarpia" - Heleny Pilarskiej.

1.JPG

Przy szczelnie wypełnionej sali (ok. 50 osób, w tym sześcioro członków Samej Ramy ) Przewodniczący rady Osiedla Wiesław Iwańczuk dokonał otwarcia spotkania, a po nim słowo o twórczości Helenki powiedziała Róża Czerniawska-Karcz (ZLP Szczecin).

2.JPG
3.JPG
5.JPG

Po tym wstępie głos zabrała autorka prezentując kilka wierszy, z jeszcze "ciepłego" tomiku, obrazując cały proces w jakim rodziły się myśli zawarte w każdym przesłaniu. Warto zaznaczyć, że w dniu tym w Klubie Seniora gościła wystawa obrazów poetki.

4.JPG
7.JPG

Spotkanie zbiegło się z jubileuszem 85 urodzin Heleny Pilarskiej i również z tej okazji policka poetka zebrała wiele życzeń, kwiatów i serdeczności. Był też toast za dalszą pomyślność. Przy kawie i pysznych ciastach długo dyskutowano o kolejnych wystawach twórczości malarskich m.in. Lilianny Anyszewskiej jakie niebawem będą prezentowane w Klubie Seniora.

6.JPG
8.JPG

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoją najnowszą książkę "Moja Struna".

9.JPG

(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License