LIX deszczowa wycieczka "Rowerem w Nieznane"

W sobotni poranek 24 maja 2014 r. przy szczelnie zasłoniętym przez chmury niebie pod pomnikiem Jana Pawła II rozpoczęliśmy naszą kolejną wycieczkę.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po przejechaniu niespełna 2 km wjechaliśmy na teren SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo. Ośrodek przyciągał uwagę ciekawymi dekoracjami związanymi z eliminacjami wojewódzkimi Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Próbujemy swoich sił na terenie toru zmagań, robimy kilka fotek i jedziemy dalej.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Zatrzymujemy się na terenie PSOUU, na starcie do 22 Międzynarodowego Rajdu IVV/PTTK, rejestrujemy swój udział na trasie rowerowej i obdarowani znaczkami rajdowymi, już przy padającym deszczu wyruszamy na kolejny odcinek trasy.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Jadąc wzdłuż rurociągu PEC mijamy tablice upamiętniające istnienie w czasie II wojny św. obozu hitlerowskiego "Hägerwelle" i wspinamy się na niedawno oddany do użytku wiadukt, po gruntownym remoncie. Deszcz i mgła nie pozwalają zobaczyć panoramy Zakładów Chemicznych.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Po paru minutach jazdy jesteśmy w Tatyni. Podglądamy efekty remontu XVIII- wiecznego kościoła i kierujemy się na tatyńskie cmentarze. Część uczestników wycieczki jest na nich po raz pierwszy i z zainteresowaniem odczytują tabliczki informacyjne o historii nekropolii.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Deszcz rozpadał się na dobre. Mijamy Tatynię i Wieńkowo. Niektóre deszczochrony na wietrze zachowują się jak motolotnie. Po 2 km trafiamy do pracowni Czesława Piekarskiego aby zobaczyć postęp prac przy budowie makiety polickiego ratusza i innych obiektów, a potem jedziemy na teren Wzgórza Maryjnego.

21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG

Aktualnie trwa malowanie prezbiterium wnętrza jasienickiego kościoła. Robimy kilka fotek i już dobrze przemoczeni pokonując wielkie kałuże jedziemy na metę rajdu IVV, by przy kawie i ciasteczku w gronie innych miłośników deszczowych wędrówek porozmawiać na temat aktualnych i przyszłych form aktywnego wypoczynku.

29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG

(wgaw)
(kasia)
(adalbert)
(mirek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License