LVII wycieczka "Rowerem w Nieznane"

Wiedzeni sygnałem o dewastacji kapliczki na turystycznym szlaku w Puszczy Wkrzańskiej i korzystając z w miarę dobrej pogody 24 listopada 2013 r. udaliśmy się pod Dąb Samotnik. Tu zobaczyliśmy skutki działalności wandali. Przygotowani na taki stan rzeczy przywieźliśmy ze sobą zbudowaną przez Grzesia Królikowskiego, a poświęconą przez ks. kan. Waldemara Gasztkowskiego kopię kapliczki, którą umocowaliśmy w miejscu poprzedniej.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Leśniczy z rejonu Siedlice obiecał, że niebawem wstawi w miejsce zdemolowanej przed Dębem ławeczki zupełnie nową. Po skończeniu pracy nasza niewielka grupka aby nie tracić kontaktu z puszczą postanowiła jeszcze pokonać kawałek trasy. I po kilku chwilach byliśmy już nad rzeką Gunicą w rejonie byłej wsi Gunice. Tu zobaczyliśmy świeże ślady działalności bobrów.

4.JPG
5.JPG

Pojechaliśmy dalej i znaleźliśmy się w Zalesiu na terenie Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, który zaciekawił szczególnie te osoby z Samej Ramy, które znalazły się po raz pierwszy po otwarciu ośrodka. Około godz. 16:00 byliśmy znów w Policach.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.jpg
12.JPG

(bisnowiccy)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License