LXV Wycieczka Rowerem w Nieznane

Pod hasłem 65 wycieczka "Rowerem w Nieznane" PKC "Sama Rama" rozpoczęła kolejny sezon rowerowy. W niedzielny poranek 15 marca 2015 r. mimo niezbyt ciekawej pogody pod polickim pomnikiem Jana Pawła II zjawiło się dziesięć osób.

1.JPG
2.JPG

Po paru słowach wyjaśnienia ruszyliśmy ścieżką rowerową w kierunku Tanowa obserwując i dokumentując m.in. zwierzęta jakie wyszły już o tej porze roku na pastwiska.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Trasa nie zawsze biegła drogami bitymi. Były też małe utrudnienia jak błoto, piach. W paru miejscach trzeba było rower prowadzić. Zobaczyliśmy nową platformę obserwacyjną na zbiorniku "B" rezerwatu Świdwie.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Po godzinnej jeździe byliśmy już w Pawilonie Dydaktyczno-Wystawowym nad jez. Świdwie, gdzie oczekiwał na nas Kaziu Olszanowski z przygotowanym materiałem na temat grzybów no i oczywiście z pogadanką na temat występowania wilków w rezerwacie i okolicy.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Na zakończenie spotkania Kaziu obdarował nas okazjonalnym wydaniem "Rezerwat Przyrody jezioro Świdwie 1963 - 2013" związanym z 50-leciem rezerwatu.

17.JPG
18.JPG

Dalej pojechaliśmy w rejon Wieży Obserwacyjnej, gdzie spotkaliśmy grupę szczecińskich rowerzystów oraz biwakujących przy ognisku "turystów" z Krakowa (tak przynajmniej wskazywała tablica rejestracyjna ich samochodu).

19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Tu upiekliśmy kiełbaski, zaliczyliśmy kolejną obserwację z wieży, a Andrzej nie omieszkał swoim obiektywem złapać kilka ciekawych ujęć mieszkańców rezerwatu. Dało się też zauważyć ślady wzmożonej działalności bobrów.

23.JPG
24.JPG
25.png
26.png
27.png

W drodze powrotnej koniecznie musieliśmy odwiedzić malownicze i mało znane zakola rzeki Gunicy, gdyż nazwa naszej wycieczki nie miałaby sensu, a było co podziwiać !

28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG

W Tanowie, w Gospodzie Lawendowej zjedliśmy obiad, po czym powróciliśmy do Polic. Była to ważna wycieczka, bo dla wielu uczestników był to pierwszy w tym roku kontakt z siodełkiem roweru.

33.JPG
34.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(marekz)
(ak)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License