Masa Krytyczna Styczeń 2015

Po pokazaniu w szczecińskim programie TVP3 "Wokół nas" sytuacji materialnej naszego kolegi Heńka - rowerzysty z Klubu Jantarowe Szlaki, członkowie Klubu "Sama Rama" postanowił wesprzeć działania Joasi Olszowskiej, Tomka Kuny i Pawła Malinowskiego.

1.jpg

Zgodnie z otrzymaną Listą Potrzeb rodziny Heńka zakupiliśmy ok. 50 kg najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych oraz chemii gospodarczej i 30 stycznia 2015 r. tym razem nie rowerem a samochodem zawieźliśmy to na pl. Lotników, na styczniową edycję Masy Krytycznej. Na początku omówiliśmy szczegóły akcji.

2.jpg
3.JPG
4.JPG

Szczecińscy rowerzyści również stanęli na wysokości zadania i na ławce pod pomnikiem Colleoniego zaczęła pojawiać się niezła górka zebranej żywności. Zbierano również nakrętki plastikowe dla Adriana Nowakowskiego.

5.JPG
6.jpg
7.jpg
8.JPG

Telewizja szczecińska tego wieczoru również włączyła się do akcji. Parę minut po godz. 18:00 Tomek Kuna i Katarzyna Gumowska - opiekująca się tą rodziną podziękowali wszystkim za zrozumienie i aktywność w zbiórce artykułów.

9.JPG
10.JPG
11.jpg

Potem była wspólna fotografia 71. uczestników tego rowerowego spotkania.

12.jpg
13.jpg

Po wspólnym zdjęciu ponad sześćdziesięcioosobowy peleton w asyście radiowozów policji ruszył ulicami Szczecina.

14.JPG
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Pozostali pakowali do sakw, wózków i samochodu zebrane artykuły by odwieźć je do domu Heńka Kalinowskiego. Po paru minutach byliśmy już na miejscu. Obdarowana rodzinka nie kryła zaskoczenia i radości, a przywiezione przez nas dary szybko zapełniły podłogę pokoju.

18.jpg
19.jpg
20.JPG

Heniek pokazywał nam swoje skarby przywiezione z rowerowych wycieczek i o każdym eksponacie miał wiele do opowiedzenia. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie, a na podwórzu, na pożegnanie umówiliśmy się na kolejną imprezę czyli "Nocny Rajd z Pochodniami", po czym rozjechaliśmy się do domów.

21.JPG
22.jpg

Szczególne podziękowania za dotychczasową pomoc w tej akcji składamy Małgosi, Eli, Jurkowi i Wojtkowi. Tak trzymać !


(wgaw)
(adalbert)
(Studio na Tandemie)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License