Maszerowanie na budowanie

Na apel Joasi Siedlarz z polickiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach przedstawiciele PKC "Sama Rama" pojawili się 20 września 2012 r. na placu przed budynkiem Gimnazjum nr 3 przy ulicy Traugutta 4.

O wyznaczonej godzinie 14:00 na placu zebrało ssię ok. tysiąca osób udekorowanych kolorowymi balonikami, chorągiewkami i transparentami. Zebranych głośnym acz rytmicznym brzmieniem zabawiał młodzieżowy zespół waląc ile sił w różnego rodzaju bębny.

1.JPG
2.JPG

Celem spotkania aż tak wielu osób było "Maszerowanie na budowanie. Budujemy Stacjonarne Hospicjum w Tanowie". Rozpoczęcie marszu zainaugurował Burmistrz Władysław Diakun przecinając wstęgę trasy wędrówki.

3.JPG

Idący uczestnicy marszu mieli do pokonania dystans 6 km. Każdy jeden kilometr przebyty przez jednego uczestnika to równowartość 2 złotych. Toteż jak założyli organizatorzy imprezy, jej celem było zebranie możliwie największej kwoty, która zostanie przeznaczona na wsparcie budowy Hospicjum w Tanowie.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Trasa marszu wiodła ul. Siedlecką, a następnie ul. Piłsudskiego, gdzie kolumna marszowa zatrzymała się przed pomnikiem Jana Pawła II. Tu ks. kan. Waldemar Gasztkowski odmówił ze wszystkimi krótką modlitwę i uczestnicy marszu ruszyli dalej.

7.JPG
8.JPG

Idąc ul. Wyszyńskiego, Piaskową, Robotniczą, Piłsudskiego, Mazurską, Kołłątaja, Szkolną i Batorego, po pokonaniu sześciu kilometrów zakończyli marsz na boisku Gimnazjum nr 3. Zadaniem członków Samej Ramy i strażaków z PSP było zamykanie kolumny marszowej.

9.JPG
10.JPG

Impreza na pewno odniosła skutek. Najistotniejszym atutem marszu było pokazanie polickiemu społeczeństwu, że Stacjonarne Hospicjum w Tanowie jest nam wszystkim potrzebne i zamysł jego budowy należy wspierać różnymi sposobami.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License