Mikołaj w SP Nr 3

Tradycyjnie 22 grudnia każdego roku przedstawiciele PKC "Sama Rama" odwiedzają uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach, pełniąc w tym dniu rolę Mikołajów. Tym razem nie mogło być inaczej i Tadeusz Bujnowski oraz Wiesław Gaweł ubrali czerwone uniformy. Szkoła ta od lat współpracuje z polickimi rowerzystami biorąc udział w organizowanych przez "Samą Ramę" imprezach. Pracujący tu nauczyciele Anetta Gawrońska, Krystyna Wilińska, Tadeusz Czubala czy Ewa Łapko uczestniczą w rajdach nie tylko rowerowych ze swoją młodzieżą.

1.JPG
2.JPG

Wędrując od klasy do klasy Mikołaje w asyście dwóch uczniów przebranych za skrzaty obdarowali drobnymi upominkami blisko 430 dzieci, które z wielką niecierpliwością czekały na ich wizytę. W trakcie tych niecodziennych odwiedzin odświętnie ubrani uczniowie prezentowali m.in. programy artystyczne, własnoręcznie wykonane prace o charakterze świątecznym.

3.JPG
4.JPG

Panie dyrektorki mogły też pochwalić się tym, że fundusze na prezenty wręczone przez Mikołajów tak naprawdę nie pochodziły w tym roku od sponsorów, ale to głównie dzieci same na nie zapracowały. Potrzebne pieniążki uzyskały zbierając makulaturę, puszki po napojach i biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych. Wszystkie dzieci w towarzystwie Mikołajów w Sali gimnastycznej szkoły obejrzały Jasełka.

5.JPG
6.JPG

Wielu wychowawców klas próbowało jak najlepiej ugościć Mikołajów, kusząc wszelkiego rodzaju słodkościami, jednak duża ilość dzieci czekała na swoją okazję spotkania z niecodziennymi gośćmi. Ci z kolei składając wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne zapraszali na wspólne ogniska turystyczne w 2012 roku.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License