Mikołaj w szkole 2010

W pierwszym dniu kalendarzowej zimy, 22 grudnia 2010 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach, zresztą podobnie jak w latach ubiegłych zjawiło się dwóch Mikołajów. W ich rolę wcielili się działacze Polickiego Klubu Cyklistów Tadeusz Bujnowski i Wiesław Gaweł. Szkoła ta od lat współpracuje z polickimi rowerzystami biorąc udział w organizowanych przez Samą Ramę imprezach. Pracujący tu nauczyciele Anetta Gawrońska, Krystyna Wilińska, Aldona Grzyb oraz wielu innych uczestniczą w rajdach nie tylko rowerowych ze swoją młodzieżą.

1.JPG
2.JPG

Wędrując od klasy do klasy Mikołaje w asyście dwóch uczniów przebranych za skrzaty obdarowali drobnymi upominkami blisko 430 dzieci, które z wielką niecierpliwością czekały na ich wizytę. W trakcie tych niecodziennych odwiedzin odświętnie ubrani uczniowie prezentowali m.in. programy artystyczne, własnoręcznie wykonane prace o charakterze świątecznym a nawet malowały portrety Mikołaja.

3.JPG
4.JPG

Panie dyrektorki mogły też pochwalić się tym, że fundusze na prezenty wręczone przez Mikołajów tak naprawdę nie pochodziły w tym roku od sponsorów, ale to głównie dzieci same na nie zapracowały. Potrzebne pieniążki uzyskały zbierając makulaturę, puszki po napojach i biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych. Wszystkie dzieci w towarzystwie Mikołajów w Sali gimnastycznej szkoły obejrzały Jasełka po hasłem "Nie było miejsca dla Ciebie”.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Wielu wychowawców klas próbowało jak najlepiej ugościć Mikołajów, kusząc wszelkiego rodzaju słodkościami, jednak duża ilość dzieci czekała na swoją okazję spotkania z niecodziennymi gośćmi. Ci z kolei składając wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne zapraszali na wspólne ogniska turystyczne w 2011 roku.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License