Mikołaj zwierzętom 2005

Akcja niesienia pomocy zwierzętom i ptactwu naszego miasta i okolic prowadzona jest przez polickich miłośników przyrody już od szeregu lat. Podobnie jest i w obecnym okresie zimowym. 10 grudnia br. ponad sześćdziesięcioosobowa grupa turystów pieszych i kolarzy zebrała się na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 by wziąć udział w cyklicznej imprezie "Mikołaj Zwierzętom". Na polanie zapłonęło ognisko, przy którym zebrana młodzież piekła z zapałem kiełbaski popijając gorącą herbatę ofiarowaną przez Stołówkę państwa Korczyców niecierpliwie oczekując przybycia Mikołaja. W jego obecności, jury dokonało oceny zbudowanych (na podstawie wcześniej rozesłanych regulaminów) ptasich stołówek. Dzieci nie zawiodły, bowiem poszczególne grupy różną techniką tym razem wykonały pięć karmników, które za pewne trafią na parapety okien szkolnych i balkony mieszkań. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się, że do końca zimy będą regularnie dokarmiać ptactwo, będą dla nich pełnić rolę Mikołaja. Według oceny Prezesa Polickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Danuty Siewierskiej i dr Edwarda Jędrucha najlepsze karmniki wykonali: Irek Burakowski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach, oraz podopieczni Aldony Grzyb i Krystyny Kapeli: Paweł Grzejszczak, Michał Kudelski i Sylwia Iwanowska ze Szkoły Podstawowej nr 3. Przy wielu pracach było widoczne zaangażowanie rodziców lub dziadków co świadczy o wysiłku całej rodziny na rzecz pomocy zwierzętom.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Potem rozegrano szereg konkursów z zakresu pomocy dzikiej zwierzynie w okresie zimowym. Najlepiej spisywali się wychowankowie Anety Gawrońskiej i Krystyny Wilińskiej z polickiej "trójki". W worku Mikołaja nie mogło więc zabraknąć nagród zarówno dla budowniczych ptasich stołówek jak i dla najaktywniejszych uczestników imprezy. Część dzieci rozsypało w lesie przyniesione ze sobą kaszę i ziarna zbóż licząc się z nadejściem w najbliższym czasie srogiej zimy.

4.JPG
5.JPG

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe i punkty do odznak turystyki kwalifikowanej, a Mikołaj w imieniu organizatorów imprezy - Polickiego Klubu Cyklistów "Sama Rama", SE "Łarpia", Wydziału Oświaty i Kultury UG, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Nadleśnictwa Trzebież złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia i zaprosił na kolejne imprezy w roku 2006 .


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License