Mikołaj Zwierzętom 2006

Impreza "Mikołaj Zwierzętom" to wcześniejsza akcja "Pomagamy Mieszkańcom Pól i Lasów". Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy ją i w 2006 roku, choć obecny "okres zimowy" jest nietypowy jak na tę porę roku. 9 grudnia 2006 r. ponad 150 osobowa grupa dzieci i młodzieży z polickich Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 8 oraz ośrodków specjalnej troski PSOUU, Domu Dziecka i SOSW nr 1 zebrała się na polanie rekreacyjnej za "ósemką" by wziąć udział w imprezie "Mikołaj Zwierzętom".

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Dzięki zabiegom organizatorów imprezy zapłonęło ognisko, przy którym zebrana młodzież piekła kiełbaski oraz brała udział w konkursach. Najważniejszym tym razem konkursem była ocena zbudowanych wcześniej (na podstawie rozesłanych regulaminów) ptasich stołówek. Dzieci spisały się na medal, bowiem wykonano różną techniką aż 31 budowli związanych z życiem ptaków. Niewątpliwie ta nietypowa, tegoroczna aura sprawiła, że dzieci oprócz karmników wykonały 7 budek lęgowych. Karmniki, które po ocenie trafią na pewno na parapety okien szkolnych, balkony mieszkań i przydomowe ogródki będą potrzebne niebawem jak zapowiadają meteorolodzy. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się też, że do końca zimy będą regularnie dokarmiać ptactwo, tym samym będą dla nich pełnić rolę Mikołaja. Według oceny przedstawiciela Nadleśnictwa Trzebież pani Ewy Goryniak najbardziej przydatne karmniki wykonali podopieczni nauczycieli - K.Kapeli, E.Łapko, K.Wilińskiej i A.Gawrońskiej.

4.JPG
5.JPG

Zwycięzców, a zarazem najlepszych budowniczych - Bogdana Sidora z PCK "Sama Rama", Jakuba Nowickiego i Stanisława Kanieckiego z SP nr 3 nagrodzono albumami przyrodniczymi. Nie zabrakło też przywiezionej dla zwierząt karmy, ziarna i suchego chleba, które chwilowo zostały zmagazynowane, a po spadnięciu śniegu wyłożone będą w pobliskim lesie. Dzieci i młodzież wzięła również udział w konkursach sprawnościowych, w których czołowe lokaty zajęli: Tomek Jaskulski ze Świetlicy Osiedlowej nr 5 oraz Paulina Zientek i Kaja Kowalczyk z polickiej "trójki". Wśród uczestników rajdu, długimi krokami "od konkursu do konkursu" przemierzał, oceniał i nagradzał wszędobylski Mikołaj. W jego worku nie mogło zabraknąć nagród zarówno dla zwycięzców konkursów sprawnościowych jak i dla budowniczych ptasich stołówek. Wszyscy rajdowicze otrzymali natomiast pamiątkowe znaczki oraz drobne upominki w postaci kalendarzy na 2007 rok, a tematyczne związanych z selektywną zbiórką odpadów.

6.jpg

Na zakończenie, Mikołaj w imieniu organizatorów rajdu czyli PKC "Sama Rama", Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia", Wydziału Oświaty i Kultury UG, PTOnZ, Nadleśnictwa Trzebież i Rady Osiedla nr 5 złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i zaprosił na kolejne imprezy w roku 2007.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License