Mikołaj zwierzętom 2011

Trudne warunki pogodowe nie odstraszyły PKC "Sama Rama" i polickiego OSiR-u od przeprowadzenia ostatniej w tym roku kalendarzowym imprezy pod szczytnym hasłem "Mikołaj Zwierzętom".

Podobnie jak działo się to w latach poprzednich organizatorzy w dniu 17 grudnia 2011 r. zaprosili policką i nie tylko młodzież szkół podstawowych i ośrodków specjalnej troski na polanę za Szkołą Podstawową nr 8. Jednak po kilkudniowych opadach deszczu i śniegu teren ten zamienił się w istne bagno, a na domiar złego w dniu imprezy deszcz nie ustawał. Zadecydowano więc o przeniesieniu miejsca tego spotkania  do kompleksu polickiego OSiR-u przy ul Piaskowej.

1.JPG
2.JPG

Planowane wcześniej ognisko zamieniono na wielkiego grilla pod zadaszeniem a przyszkolną polanę na ciepłe, gościnne korytarze i sale parteru budynku. O godz. 11:00 wszyscy przybyli uczestnicy otrzymali mikołajowe czapeczki, a do zgromadzonych w liczbie blisko 120 osób przemówił Mikołaj.

3.JPG

Wykonawców ptasich stołówek poproszono o ustawienie się w szereg, a komisja złożona z nauczycieli polickich szkół oceniała przydatność 36 karmników oraz jednej budki lęgowej dla skrzydlatych mieszkańców zimujących na naszych osiedlach.

4.JPG
5.JPG

W rezultacie wybrano pięć najciekawszych budowli, których konstruktorami byli: Alicja Śnigurowicz z SP nr 8, Wiktor Tomanek, Ola Czyżak, Nikola Olejnik i Julia Puszka wszyscy z SP nr 3. Decyzją organizatorów i Mikołaja nagrodzono nie tylko te pięć prac ale również i pozostałe karmniki. Dzieci obiecały, że przez całą zimę do zainstalowanych na swoich balkonach ptasich stołówek będą wykładać karmę dla ptaków pełniąc tym samym rolę Mikołajów.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

W tym samym czasie na ustawionym przed budynkiem grillu piekły się kiełbaski, które dzieci pałaszowały ze smakiem. Była też gorąca herbata, kawa i słodycze.

Na zakończenie imprezy Mikołaj w imieniu organizatorów życzył wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z uczestników tego ekologicznego spotkania został obdarowany pamiątkowym znaczkiem rajdowym. Wszyscy zostali zaproszeni też na kolejną imprezę już w styczniu 2012 roku czyli Styczniowe Palenie Choinek.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia imprezy, a w szczególności Wydziałowi Oświaty UG Police, Z.Ch. "Police" SA i Nadleśnictwu Trzebież.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License