Mikołaj zwierzętom 2012

W mroźny poranek 8 grudnia 2012 r. na polanie za policką Szkołą Podstawową nr 8 spotkała się rzesza blisko pięćdziesięciu miłośników skrzydlatych mieszkańców pól, lasów i terenów zurbanizowanych.

Do płonącego na polanie ogniska wielu z nich przyniosło wykonane przez siebie, a czasami i całe rodziny ptasie stołówki. Właśnie te karmniki były punktem zainteresowania krążącego wśród uczestników Mikołaja i jury pod przewodnictwem Jolanty Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po obejrzeniu 16 karmników i dwóch budek lęgowych oceniono, że najciekawszą ptasią stołówkę wykonała Karolina Radzińska ze Szkoły Podstawowej Nr 48, której pomagał dziadek Waldek zapalony 73-letni rowerzysta z Samej Ramy.

4.JPG
5.JPG

Drugą, o ciekawej konstrukcji, bardzo ekologiczną wykonał Krzysztof Szyszka z polickiej ?ósemki?, a trzecie miejsce w tej konkurencji uzyskał Artur Medyna ze szczecińskiej ?siódemki?. Jury wyróżniło jeszcze budowle Natalii Śmiałek, Natalii Gałki, Nikoli Szyszkowskiej i Kaliny Bik. Ponadto jury zadecydowało, że wszyscy budowniczowie zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi.

6.JPG

W podsumowaniu konkursu głos zabrał Mikołaj, w którego tym razem wcielił się Zbyszek Żułowski i poprosił wszystkich aby zabrali wykonane przez siebie karmniki, ustawili na przydomowych parapetach i cała zimę pełnili rolę Mikołajów dokarmiając wygłodniałe ptactwo.

Następnie organizatorzy, policki OSiR, PKC Sama Rama i Nadleśnictwo Trzebież poczęstowali uczestników imprezy kiełbasą i chlebem, które pieczono nad ogniskiem a potem pałaszowano ze smakiem. Były też słodycze, gorąca kawa i herbata.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Przy ognisku rozegrano też konkurs przeciągania liny, w którym wygrały zespoły ze Szkoły nr 8 i nr 2. Odbył się też zabawa terenowa Poszukiwanie Rogu Renifera. W tych zmaganiach najlepsza była drużyna z klasy IV d, z polickiej ?ósemki?. Zwycięzców konkursów nagrodzono, a wszystkich uczestników imprezy obdarowano pamiątkowymi znaczkami.

11.JPG

Na zakończenie organizatorzy złożyli życzenia Wesołych Świąt i Nowego Roku oraz zaprosili wszystkich na kolejną Inaugurację Sezonu Turystycznego w dniu 13 stycznia 2013 r. na godz. 11:00 nad jez. Bartoszewo.

12.JPG
13.JPG

Kiedy powstawał ten materiał drogą e-mailową Kasia Kołodziejska przysłała zdjęcia wizyty sikorek w jej świeżo ustawionym karmniku.

14.JPG
15.JPG

(wgaw)
(fam-kashmir)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License