Mikołaj zwierzętom 2014

Przygotowania do tej imprezy rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej gromadząc skrzętnie drewno na mikołajkowe ognisko. Z pomocą przyszła nam też firma SIAL, która prześwietlając drzewa rosnące na polickich osiedlach przywiozła nam trzy przyczepy ściętych gałęzi. Podążając w ciepły poranek 6 grudnia 2014 r. na polanę za policką Szkołą Podstawową nr 8 mijaliśmy grupy piechurów udających się na leśną wędrówkę, ale byli też rowerzyści.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po godzinnym pokonywaniu trasy rajdowej dotarli do płonącego na polanie ogniska, a wielu z nich przyniosło wykonane przez siebie, a czasami i przez całe rodziny ptasie stołówki. Właśnie te karmniki były punktem zainteresowania krążących wśród uczestników dwóch Mikołajów.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Po obejrzeniu 16 karmników przez jury oceniono, że najciekawszą ptasią stołówkę wykonała Ania Paszko z SP nr 8. Drugą Ola Miłodawska, trzecią Gustaw Martynowicz z Przedszkola w Tanowie. Karmnik parkowy o ciekawej konstrukcji, wykonała Karolina Radzimska ze Szkoły Podstawowej Nr 48, której pomagał dziadek Waldek zapalony 75-letni rowerzysta z Samej Ramy. Ponadto jury zadecydowało, że wszyscy budowniczowie zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

W ramach pomocy bezdomnym zwierzętom zebrano ok. 45 kg różnego rodzaju pokarmów, które na pewno pomogą im przetrwać zimę.

13.JPG
14.JPG

W podsumowaniu konkursu głos zabrali Mikołaje, w których tym razem wcielili się Zbyszek Żułowski i Rysiek Kalinowski. Apelowali do wszystkich, aby zabrali wykonane przez siebie karmniki, ustawili na przydomowych parapetach i cała zimę pełnili rolę Mikołajów dokarmiając wygłodniałe ptactwo.

15.JPG
16.JPG

Następnie organizatorzy, policki OSiR, PKC Sama Rama i Nadleśnictwo Trzebież zaprosili uczestników imprezy na poczęstunek w postaci: kiełbasy i chleba, które pieczono nad ogniskiem a potem pałaszowano ze smakiem. Były też słodycze, gorąca kawa i herbata.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Potem były różnego rodzaju konkursy. W "biegu z jajkiem" wygrał Staś Zbylewski, przed Oliwierem Ciołek i Hanią Niedźwiecką. Drugim konkursem był turniej wiedzowy z zakresu ekologii znajomości zasobów leśnych. Najlepszą wiedzą mogły się pochwalić Natalia Śmiałek i Marcelina Jakubowska. W biegu sztafetowym najlepszą okazała się ekipa ze Szkoły Podst. nr 3 przed drużyną z polickiej "ósemki".

21.JPG
22.JPG
23.JPG

Wszyscy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody a uczestnicy imprezy pamiątkowe znaczki. Na zakończenie organizatorzy złożyli życzenia Wesołych Świąt i Nowego Roku oraz zaprosili wszystkich na kolejną Inaugurację Sezonu Turystycznego w dniu 11 stycznia 2015 r. na godz. 11:00 nad jez. Bartoszewo oraz na tradycyjne "Palenie Choinek" w dniu 17 stycznia 2015 r. na godz. 19:00 na polanę za SP nr 8.

24.JPG
25.JPG

(wgaw)
(marcinE)
(zbyszek)
(jurek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License