Mikołaj zwierzętom 2015

Podobnie jak w latach ubiegłych, w sobotę 12 grudnia 2015 r. spotkaliśmy się na polickiej polanie rekreacyjnej by wraz z Mikołajem pomagać zwierzętom. Tym razem przybyła tu blisko setka dzieci i młodzieży z polickich Szkół Podstawowych nr 3 i 8, a także ze szczecińskich podstawówek nr 7 i 48.

1.JPG
2.JPG

Akcja "Mikołaj Zwierzętom" czyli niesienie pomocy zwierzętom i ptactwu naszych miast i okolic prowadzona jest przez polickich miłośników przyrody już od ponad dwudziestu kilku lat. Wcześniej przedsięwzięcie to nosiło nazwę "Pomagamy Mieszkańcom Pól i Lasów".

3.JPG
4.JPG

Przybywających na polanę uczestników witało płonące i organizatorzy czyli PKC "Sama Rama" i policki OSiR. Po otwarciu imprezy, dla rozgrzewki przeprowadzono kilka edycji biegów sztafetowych. Najlepiej spisała się drużyna chłopców Fabiana Kopczyńskiego, wśród dziewczynek Martyny Zawitkowskiej.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Najważniejszym i najistotniejszym konkursem tej imprezy jest zbudowanie przez dzieci ptasich stołówek. Dzieci i tym razem nie zawiodły i różną techniką wykonały 33 budowle związane z życiem ptaków. Niewątpliwie ta nietypowa, tegoroczna aura sprawiła, że dzieci oprócz karmników wykonały cztery budki lęgowych. Karmniki, które po ocenie trafią na pewno na parapety okien szkolnych, balkony mieszkań i przydomowe ogródki będą potrzebne niebawem jak zapowiadają meteorolodzy zima jest już tuż, tuż. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się też, że do końca zimy będą regularnie dokarmiać ptactwo, tym samym będą dla nich pełnić rolę Mikołaja.

8.JPG
9.JPG
10.JPG

Według oceny komisji najbardziej przydatne karmniki wykonali: Karolina Radzimska z SP nr 48, Malwina Gawryszak z SP nr 8 i Artur Medyna z SP nr 7 ze Szczecina. Decyzją organizatorów wszystkich wykonawców Karmników i budek lęgowych nagrodzono upominkami rzeczowymi. Nie zabrakło też przyniesionej karmy, ziarna i materiałów do ocieplenia pomieszczeń dla psów, które niebawem zostaną przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Dobrej Szczecińskiej.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

Wśród uczestników rajdu, długimi krokami przemierzał, oceniał i nagradzał wszędobylski Mikołaj. W jego worku oprócz słodyczy nie mogło zabraknąć nagród zarówno dla zwycięzców konkursów sprawnościowych jak i dla budowniczych ptasich stołówek. Wszyscy rajdowicze otrzymali natomiast pamiątkowe znaczki, kiełbaski do pieczenia w ognisku. Była kawa, herbatka i ciasteczka. Na zakończenie, Mikołaj w imieniu organizatorów rajdu czyli złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i zaprosił na kolejne imprezy w roku 2016.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Organizatorzy serdecznie dziękują Zbyszkowi Żułowskiemu za pomoc w organizacji imprezy.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License