Mikołaj zwierzętom 2016

Impreza "Mikołaj Zwierzętom" praktycznie kończy Kalendarz Imprez na dany rok. Tak też było, w sobotę 10 grudnia 2016 r., w którym to dniu na polanę za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach wędrowali uczestnicy imprezy pod tym hasłem spotykając grupy biegaczy pod kierunkiem Zbyszka Pokrzywińskiego. Tym razem polana okazała się mało gościnna. Wcześniej buszowały po niej watahy dzików, a padający od kilku dni deszcz zamienił ją w grzęzawisko. Toteż organizatorzy kierowali wszystkich do Kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej.

01.JPG
02.JPG

Do ciepłych i suchych pomieszczeń przybyło blisko 110-ciu młodych miłośników rodzimej fauny, przynosząc ze sobą dwadzieścia ptasich stołówek. Przypomnijmy, że akcja niesienia pomocy ptactwu i zwierzętom naszych miast i okolic prowadzona jest przez polickich miłośników przyrody już od 1980 roku. Wcześniej, bo do 2003 roku przedsięwzięcie to nosiło nazwę "Pomagamy Mieszkańcom Pól i Lasów". Potem decyzją "Samej Ramy" przemianowano ją na "Mikołaj Zwierzętom".

03.JPG
04.JPG
05.JPG

Tu, na placu przed OSiR-em, pod zadaszeniem dwóch Jurków mimo lekkiego wiaterku dzielnie piekło kiełbaski dla uczestników imprezy. W holu Kompleksu było ciepło i przyjemnie więc organizatorzy i Mikołaj, a nawet dwóch przywitało wszystkich uczestników i przystąpiono do oceny ptasich stołówek.

06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG

Decyzją Jury i Mikołajów tym razem najlepsze ptasie budowle wykonali Kamil Kopczyński, Artur Medyna z SP nr 7 ze Szczecina i Alicja Przespolewska z polickiej "trójki". W ocenie komisji konkursowej ptasie jadłodajnie, choć różniły się techniką wykonania i zastosowanym materiałem to wszystkie prace zdecydowano się nagrodzić. Warto zaznaczyć, że przy wielu budowlach było widoczne zaangażowanie rodziców lub dziadków, co świadczy o wysiłku całej rodziny na rzecz pomocy zwierzętom.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

Po ocenie i nagrodzeniu wykonawców, karmniki trafią na parapety okien szkolnych i balkony mieszkań. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się, że do końca zimy będą regularnie dokarmiać ptactwo, a tym samym będą dla nich pełnić rolę Mikołaja. Dzieci i młodzież z MOW z Trzebieży przyniosły nie tylko ptasie bufety, ale również dostarczyły ok. 35 kg karmy i innych artykułów. Zostaną one przekazane dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt.

13.JPG
14.JPG
15.JPG

Wszędobylscy Mikołaje częstowali słodyczami, wręczali nagrody i upominki oraz zapraszali do pałaszowania pieczonych kiełbasek, gorącej herbatki i innych wiktuałów. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali natomiast pamiątkowe znaczki.

16.JPG
17.JPG

Na zakończenie, Mikołaj w imieniu organizatorów rajdu - PKC "Sama Rama", SE "Łarpia", polickiego OSiR-u, Wydziału Oświaty i Kultury UG złożył wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia i zaprosił na kolejne imprezy w 2017 roku, a mianowicie Inaugurację Sezonu Turystycznego i tradycyjne Palenie Choinek.

18.JPG
19.JPG
20.JPG

PKC "Sama Rama" dziękuje Anecie Bała, Zbyszkowi Żułowskiemu i Heńkowi Kalinowskiemu za pomoc w organizacji i urzeczywistnieniu tej imprezy.

21.JPG

(wgaw)
(mietek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License