Mikołaj zwierzętom 2018

Akcja niesienia pomocy zwierzętom i ptactwu naszych miast i okolic prowadzona jest przez polickich miłośników przyrody już od ponad trzydziestu lat. Wcześniej, bo przed 1987 rokiem przedsięwzięcie to nosiło nazwę "Pomagamy Mieszkańcom Pól i Lasów". W tym roku impreza "Mikołaj Zwierzętom" organizowana przez Samą Ramę i policki OSiR w sobotę 8 grudnia 2018 r. miała w tym roku zupełnie innych charakter. Organizatorów zmusiła do tego pogoda ostatniego tygodnia. Padające deszcze zamieniły polanę rekreacyjną za policką "ósemką" w wielkie grzęzawisko, a samochody i maszyny budowlane budujące grilowisko dopełniły reszty.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Przeniesiono więc całą imprezę do polickiego Kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej. Tu w cieplutkim zaciszu holu, przy stole, na którym znalazły się słodycze, kawa i herbatka zebrali się uczestnicy imprezy biesiadując w oczekiwaniu na pozostałe grupy - Jantarowe Szlaki, Neptun oraz Kółka Turystyczne ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8. Dzieci i dorośli przynieśli wykonane przez siebie ptasie stołówki i mieszkanka. Zjawił się też Mikołaj oraz zaprzyjaźniony z nami Przewodniczący Natur und Leben am Stettinner Haff (Natura i życie Zalewem Szczecińskim) - Jürgen Barth z niemieckiego Eggesin.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Jürgen przywiózł‚ samochodem 10 kompletów elementów na karmniki dla ptaków, rozdał‚ młotki i poszczególne zespoły dzieci z opiekunami przystąpiły do pracy.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

Widać było wiele zapału przy wykonywanych pracach. Po niecałej godzince dziesięć karmników było gotowe. Pomagał‚ nawet Mikołaj. Zrobiliśmy rodzinne zdjęcie najbardziej zaangażowanych wykonawców.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Potem przyszedł‚ czas na ocenę wcześniej wykonanych w rodzinnym gronie ptasich stołówek. Według jury najlepsze domki wykonali Jaśko Fiedziuszko, Mateusz Macała, Karolina Radzimska i Aleksander Świątek. Jury w porozumieniu z Mikołajem i organizatorami nagrodziło wszystkich budowniczych.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG

Na zakończenie wszystkim wręczono pamiątkowe znaczki. Organizatorzy dziękują Jürgenowi, Anecie i Lucynie ale też Wydziałowi Promocji Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwu Trzebież i Trans-Netowi za pomoc w urzeczywistnieniu tej imprezy.

29.JPG
30.JPG
31.JPG

(wgaw)
(ania)
(marekz)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License