Mikołaj zwierzętom 2019

To miało być ostatnie turystyczne wydarzenie w 2019 roku organizowane przez Samą Ramę i policki OSiR. Umówiliśmy się, że w sobotę 07 grudnia spotykamy się o godz. 10.00 na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach by wziąć udział w imprezie pod hasłem "Mikołaj Zwierzętom". Niestety trzy dni wcześniej, a na dodatek od sobotniego ranka w Policach siąpił deszcz i nasza polana rekreacyjna została solidnie zalana wodą.

0.JPG
1.JPG

Szybka decyzja i nasze grupy wędrowców zostały zaproszone do Kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej by jednak kontynuować spotkanie z Mikołajem. Toteż zamiast planowanego ogniska rozpalono duży grill, na którym na którym pieczono obiecane kiełbaski.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

W miłym i ciepłym hollu Kompleksu witał wszystkich Mikołaj i prezentował różnorakie ptasie stołówki zbudowane przez uczestników imprezy. Potem do akcji włączyło się jury, które "ocierając pot z czoła" oceniło przyniesione budowle. Zdaniem jury najbardziej przydatne ptasie stołówki wykonali Arianka Lewandowska, Ola Wiśniewska, Jaśko Fiedziuszko, Maciuś Chmielewski i Marcel Pawlik.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Potem przyszedł czas na poczęstunek, gdzie włączyły się nasze wolontariuszki przygotowując dzieciom herbatkę, słodycze i oczywiście upieczone kiełbaski. Wreszcie nadeszło wręczania nagród i prezentów. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a wykonawcy karmników specjalnymi maskotkami "Słodziaki" z Biedronki.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG

Za te właśnie maskotki organizatorzy dziękują wszystkim ofiarodawcom. Przyniesiono też trochę karmy dla zwierząt. Karma ta zostanie przekazana dla schroniska. Na zakończenie Mikołaj wręczając pamiątkowe znaczki przypomniał wszystkim o zabraniu swoich ptasich stołówek i o miłym obowiązku aby przez całą zimę dokarmiać skrzydlatych przyjaciół.

19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG

Ale to nie koniec turystycznych zmagań sobotniego popołudnia, bo w tym czasie nasze Polickie Morsy baraszkowały w wodach rzeki Gunicy, których ciepło pozdrawiamy. Wszystkim życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt.

27.JPG
28.JPG
29.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License