Mikołaje na Rowerze w szpitalach Szczecina i Polic

Zgodnie z tym co obiecywaliśmy w listopadzie roku ubiegłego z okazji zbliżającego się Mikołaja w dniu 1 grudnia 2015 r. odwiedziliśmy Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej 4 by przekazać przebywającym tu na leczeniu dzieciom prezenty w postaci materiałów szkolnych i zabawek. Fundusze na zakup tych artykułów zgromadziliśmy ze sprzedaży specjalnych biletów - cegiełek w trakcie drugiej edycji "Rowerowych Podróży małych i Dużych". To dzięki cyklistom, którzy brali udział‚ w naszych pięciu wakacyjnych podróżach mogliśmy jako Mikołaje na Rowerach przekazać nie tylko zabawki, ale i gry, kredki oraz artykuły plastyczne na rzecz przyszpitalnej świetlicy.

1.JPG
2.JPG

Po południu udaliśmy się do Szpitala Klinicznego nr 1 w Policach na Oddział Noworodków, gdzie przedstawiciele cyklistów ze Stargardu, Szczecina na Rowerach i Samej Ramy Police spotkali się z pracownikami Kliniki Neonatologii kierowanej przez prof. zw. dr hab. n. med. Marię Czeszyńską. W trakcie spotkania cykliści przekazali 67 szt. rożków dla niemowląt. Podsumowując tegoroczną edycję "Podróży…." główny organizator i pomysłodawca akcji Jarek Łojko zaznaczył, że bardzo cieszymy się, że akcja ta pozostawi po sobie ślad nie tylko wśród osób, które brały w niej udział, ale również dotyczy tych, najmłodszych, do których dziś przyjechaliśmy z prezentami.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

(wgaw)
(Tomek)

Relacja Kroniki Szczecińskiej:

kliknij tutaj

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License