Mikołajkowa Masa Krytyczna 2014

Każdy kto przebierze się w strój Mikołaja, Śnieżynki czy Renifera i przyjedzie na rowerze, w dniu 19 grudnia 2014 r. o godz. 18:00 na pl. Lotników w Szczecinie będzie mógł wziąć udział w dorocznej grudniowej Masie Krytycznej pod hasłem "Mikołaje na Rowerach". Tak brzmiało zaproszenie na imprezę.

1.jpg
2.jpg

Wystraszeni niezbyt sprzyjającą pogodą (od paru dni dość dobrze padało, temperatura 4 - 5oC) PKC "Sama Rama", zresztą podobnie jak i inne kluby rowerowe zjawiła się w nieco uszczuplonym składzie.

3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Podobnie jak przy poprzednich edycjach pod pomnikiem Colleoniego zbierano plastikowe nakrętki by wspomóc rehabilitację Adriana Nowakowskiego z prawobrzeża, a uczestników Masy obdarowano Kalendarzami Rowerowymi na 2015 r.

8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

Potem po wykonaniu "Rodzinnej Fotografii" w asyście policji Mikołaje na rowerach udały się na 7 km przejazd ulicami Szczecina by poprzez wspólny przejazd w dużej grupie, pokazać swoją obecność i zwrócić uwagę na problemy w poruszaniu się jednośladem po mieście.

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg

W trakcie przejazdu wykonano w charakterystycznie udekorowanych miejscach grupowe zdjęcia popularyzujące świąteczne iluminacje miasta. Przejazd został zakończony złożeniem sobie życzeń świąteczno-noworocznych i umówieniem się na najbliższą styczniową imprezę czyli Inaugurację Sezonu 2015 nad jez. Bartoszewo.

9.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(paweł)
(joanna)
(Robert Wojciechowski)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License