Młodzieżowe Powitanie Wiosny

Po porze deszczów w sobotę, 19 marca 2011 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie Puszcza Wkrzańska zaroiła się od młodych turystów-piechurów. Na zaproszenie Klubu Turystycznego PTTK „Sami Swoi” Police na starcie w Pilchowie zameldowało się blisko 250 dzieci z opiekunami.

1.JPG

Po powitaniu uczestników przez Anetę Mańke – Prezesa Klubu, przewodnik poprowadził wszystkich „niebieskim turystycznym szlakiem” do Dębu Bogusława. Tu młodzież usłyszała wiele informacji na temat ocalałego pomnika przyrody jak i informacji o postaci samego księcia pomorskiego Bogusława X.

2.JPG

Po odpoczynku cała kawalkada turystów ruszyła w kierunku Siedlic, gdzie w na placu zabaw w samym centrum osady płonęło ognisko. To właśnie ono było atrakcją głównie dla smakoszy pieczonych kiełbasek, które po upieczeniu pałaszowali z apetytem.

3.JPG
4.JPG

Po posileniu się, organizatorzy zaprosili uczestników wędrówki do konkursu rzutu piłeczką do celu, gry w serso i innych, w których brali udział uczniowie zarówno polickich podstawówek nr 1, 2, 8 jak i szkół szczecińskich nr 2, 11, 14, i 42. W rajdzie brała również udział grupa młodzieży z Kołbacza.

7.JPG
8.JPG

Największe zainteresowanie wśród uczestników imprezy wzbudził konkurs na najciekawszy Wiosenny Kapelusz. Do konkursu stanęło aż 32 nakrycia głowy. Jury nie przyznało nagrody głównej jednak wszyscy wykonawcy otrzymali drobne upominki.

5.JPG
6.JPG

Organizatorzy dziękują Nadleśnictwu Trzebież za pomoc w organizacji rajdu.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License