Mobilny Bez Samochodu 2005

W niedzielne przedpołudnie 19 czerwca br. na zaproszenie niemieckiego klubu rowerowego ADFC – Kreisgruppe „Oderhaff” na przejście graniczne w Buk / Blankensee udała się 20 osobowa ekipa mieszkańców Polic by wziąć udział w kolejnym rajdzie „Mobil ohne Auto”.

9.JPG

Tym razem w imprezie ogółem brało udział ponad stu rowerzystów m.in. z Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama”, szczecińskiego Oddziału PTTK oraz kolarzy z Eggesinu, Ueckermünde i Torgelow. PKC„Sama Rama” miał do pokonania blisko 90 km i z tego tytułu część uczestników ulokowała swoje rowery na samochód marki „Żuk” a do granicy udali się samochodem osobowym.

1.JPG
2.JPG

Pozostali pedałując szosą i drogami Puszczy Wkrzańskiej dotarli do Buku. Po powitaniu wszystkich grup przez Przewodniczącego ADFC – Winfrieda Zimmermanna ruszyliśmy na 30-kilometrowy odcinek trasy do parku krajobrazowego Plöwenscher Seebruch. Tutaj w rezerwacie roślin bagiennych pokazano nam m.in. pozostałości po słowiańskiej świątyni płodności. Trasa rajdu prowadziła dalej do Löcknitz gdzie z kolei ku miłemu zaskoczeniu turystów w grupach 20-osobowych można było wejść na odbudowywaną XV-wieczną wieżę widokową (wcześniej obronną).

3.JPG
3.JPG

Po krótkim odpoczynku cały peleton kolarzy udał się nad Löcnitzersee (jezioro Leknickie) by zobaczyć dobrze utrzymany 1000 – letni dąb.

4.JPG
5.JPG

Po części krajoznawczej imprezy pojechaliśmy do Plöwen, do ośrodka dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. Tutaj zostaliśmy zaproszeni na obiad. W międzyczasie okazało się, że jeden z istotnych elementów napędowych jednośladu piszącego te słowa uległ uszkodzeniu. Gospodarze imprezy pod kierunkiem Jürgena Bartha natychmiast zorganizowali zapasowy rower. Po posiłku wszyscy rowerzyści udali się ponownie na przejście graniczne w Blankensee.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

Po wręczeniu dyplomów uczestnictwa i odznak Towarzystwa Przyjaźni Niemiecko-Polskiej pożegnaliśmy gościnne tereny powiatu Uecker-Randow. Impreza ta odbyła się w ramach programu Interreg III A Euroregionu Pomerania. Nie była to jednak ostatnia eskapada z tego cyklu. ADFC „Oderhaff” zaprosił wszystkich tym razem na Rajd Rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego, który jak wcześniej wspominaliśmy odbędzie się w dniu 30 lipca.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License