Mobilny Bez Samochodu 2007

Ten polsko-niemiecki rajd turystyczny jest akcją przeniesioną z zaprzyjaźnionego powiatu Uecker-Randow. W Pasewalku już od wielu lat w trzecią niedzielę czerwca starosta i jego urzędnicy w myśl hasła Mobil ohne Auto przesiadają się z samochodów na rowery i uczestniczą w imprezach rekreacyjnych promujących ekologiczne środki transportu. Pomysł okazał się godny naśladowania i ta impreza nabrała charakteru międzynarodowego, organizowana przemiennie po obu stronach granicy. W ubiegłym 2006 roku, organizatorem tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Policach i m.in. Policki Klub Cyklistów „Sama Rama”. W tym roku 17 czerwca ponad 220 uczestników rajdu z rowerami spotkało się na przejściu granicznym Buk / Blankensee (kolarzy z Polic dzięki pomocy Starostwa Polickiego w liczbie 44 osób dowiózł tam autobus SPPK).

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Łącznie Powiat Police reprezentowany był przez 56 osób. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Wicestarostę Andrzeja Bednarka i przewodniczącego ADFC „Oderhaff” Wifrieda Zimmermanna rowerzyści wyruszyli na 50 kilometrową trasę biegnącą przez Blankensee – Hintersee (Barnimkreutz) - Ludwigshof – Glashütte. W miejscowości Ahlbeck, dla uczestników przygotowano obiad i zawody sportowena placu remizy strażackiej.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Po godz. 14 00 - kontynuacja rajdu już w strugach deszczu przez miejscowości Gegensee, Hintersee, Glashütte, Grünhof, Pampow do mety na przejściu granicznym Buk / Blankensee. Na przejściu granicznym Buk / Blankensee odbyło się zamknięcie imprezy, ale już przy pięknej słonecznej pogodzie.

12.JPG

Dokonano podsumowania zaproponowano udział w kolejnym międzynarodowym spotkaniu w ramach Rajdu rowerowego szlakiem książęcego rodu Gryfitów na trasie Szczecin – Sławno. Dla członków Klubu „Sama Rama” właściwe zakończenie imprezy odbyło się w gospodzie nad jez. Bartoszewo.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License