Na rowerach ze Szczecina do Malmö i z powrotem

W piątek rano, 17 kwietnia 2015 r. około stu trzydziestu rowerzystów wyruszyło w spod pomnika A. Mickiewicza w Szczecinie w trzydniową podróż do Szwecji. Wyprawa odbywała się pod hasłem „Szwecja, czyli ze Szczecina do Malmo na rowerach!”. Wśród nich znalazł się reprezentant PKC "Sama Rama" Jurek Król.

1.JPG

Przed wyjazdem rowerzystów pożegnał prezydent Piotr Krzystek, a także ambasadorzy: Szwecji, Danii i Norwegii. Przejazd jest częścią obchodów trwających właśnie Dni Skandynawskich. „Kurier Szczeciński”objął wyjazd patronatem medialnym.

2.JPG
3.JPG

Była to pierwsza taka wyprawa organizowana przez Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus”, z którym nasz klub współpracuje. W piątek cykliści pokonali odcinek ok. 110 km i dojechali do Świnoujścia by wieczorem wsiąść na prom Polonia. Nocny rejs z rowerami do Ystad i skoro świt już na rowerach mknęli do Malmö przez Telleborg. Malowniczy krajobraz zachęcał do przystanków, ale te były tym razem sporadyczne.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

W Malmö miało miejsce spotkanie z przedstawicielami władz miasta, którzy wręczyli uczestnikom wyprawy pamiątkowe medale. Była też chwila, aby zobaczyć ratusz czy pomnik królewski Karola Gustawa. Trasa tego dnia liczyła 160 km, od Ystad do Malmö i z powrotem do Ystad.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

Wieczorem, o zaokrętowaniu się na prom cykliści dopłynęli do Świnoujścia. a w niedzielę rano znów mknęli do Szczecina. Zakończenie rowerowej wędrówki odbyło się na Jasnych Błoniach pod pomnikiem Czynu Polaków. Niewątpliwa pamiątką dla uczestników stały się kolorowe koszulki i okolicznościowe medale. Po powrocie Jurek powiedział, że jego rower w tym czasie przejechał 408 km.

18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

(wgaw)
(jacek)
(lech)
(paweł)
(joanna)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License