Nasze MORSY biły rekord Guinnessa

Już w czwartek rozpoczęła się kolejna styczniowa impreza pod hasłem "Co powie ryba, gdy mors po Bałtyku zimą pływa". Kulminacyjnym dniem II Światowego Zlotu Morsów w Kołobrzegu była niedziela 5 stycznia 2014 r.

1.jpg

Wtedy to na plaży obok Kamiennego Szańca zgromadziło się ponad 1300 miłośników zimowych kąpieli. Mobilizacja była ogromna, bo punktualnie o g.13:00 rozpoczęła się tam próba pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób morsujących równocześnie w jednym miejscu. W gronie tym nie mogło zabraknąć przedstawicieli POLICKICH MORSÓW, którzy w dziewięcioosobowym składzie dzielnie reprezentowali nasze miasto.

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Część morsów rozgrzewa się grupowo, ćwicząc z instruktorkami fitness, inni indywidualnie biegali wzdłuż plaży. Wszyscy w świetnych nastrojach, chętnie pozując do zdjęć.

7.jpg
8.jpg
9.jpg

Do morza wchodzili zarówno weterani zimnych kąpieli, jak i nowicjusze, którzy pierwszy raz zanurzali swoje ciała w wodzie o temperaturze 4 st. Celsjusza – tyle bowiem wskazywały termometry.

10.jpg
11.jpg
12.jpg

Wspólnie odliczają, klaszczą i wbiegają do Bałtyku. Żeby się liczyło, to trzeba zanurzyć się przynajmniej do pasa. Najmłodszy mors miał dwa i pół roku, najstarszy - 77 lat. Rekordziści siedzieli w wodzie nawet do dziesięciu minut.

14.jpg

Przebrani za foki, Mikołajki, w szlafrokach, perukach, hawajskich spódniczkach… Wszyscy z uśmiechami na ustach, choć i zdarzały się drobne awarie strojów kąpielowych.

15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg

Ile z tych osób weszło. 1324 morsów weszło do Bałtyku, żeby pobić rekord ustanowiony trzy lata temu przez Mielno. Udało się. Obliczono to na podstawie zdjęcia lotniczego.

19.jpg
20.jpg

(wgaw)
(wieglowa)
(Marcin Bielecki)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License