Nocny Rajd z Pochodniami 2009

Już po raz czwarty członkowie Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama” zorganizowali nocną wędrówkę pieszą przy świetle pochodni.

W sobotę 31 stycznia br. zaprosili do udziału w imprezie tym razem działaczy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Polickiej „Skarb”. Wieczorem dwudziestoosobowa grupa piechurów wyruszyła z przed CHU „Kinga” na nocną wędrówkę po Puszczy Wkrzańskiej.

2.JPG
3.JPG

Z zapalonymi pochodniami (na kiju bambusowym znajdował się zbiorniczek z paliwem i knotem) trasą obok Dębu Samotnika przez Siedlce grupa dotarła do Dębu Bogusława X. Tu przy świetle pochodni uczestnicy rajdu wysłuchali opowieści o tym miejscu oraz legend związanych z postacią księcia Bogusława X i jego żony Anny Jagiellonki.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Dalej trasa wiodła szlakiem czerwonym czyli tzw. ścieżką dzików, w kierunku Polic. Przecinając dukty leśne i zamarznięte strumienie Przęsącinki i Grzybnicy, po ok. 15 km wędrówki wreszcie dotarliśmy do altany ogrodowej Zofii i Kazimierza Nowickich położonej na terenie ROD „Nad Grzepnicą”. Tu na wcześniej rozpalonym grillu upieczono kiełbaski i inne wiktuały. Przytulnego ciepła i gorącej herbaty udzielili gospodarze i ich murowana altanka.

7.JPG

Około godz. 24oo nastąpiło zakończenie imprezy, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki.

1.JPG

„Sama Rama” planuje kolejną tego typu imprezę. Wystarczy tylko umówić się (spotkania klubowe odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18oo, w lokalu przy ul.Goleniowskiej 1), znów dolać paliwa do zbiorniczków w pochodniach i w drogę.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License