Nocny Rajd z Pochodniami 2011

Już po raz szósty członkowie PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" zorganizowali nocną wędrówkę pieszą przy świetle pochodni. W piątek 21 stycznia 2011 r. wieczorem ponad czterdziestoosobowa grupa piechurów po napełnieniu zbiorniczków pochodni paliwem wyruszyła z przed polickiego CHU "Kinga" na nocną wędrówkę po Puszczy Wkrzańskiej.

1.JPG
2.JPG

Z zapalonymi pochodniami (na kiju bambusowym znajdował się zbiorniczek z paliwem i knotem) wędrując wzdłuż podnóża Wzgórz Warszewskich dotarliśmy do Dębu Samotnika w pobliżu Siedlic. Tu przy świetle pochodni uczestnicy rajdu zamontowali odtworzoną przez Grzegorza Królikowskiego kapliczkę nadrzewną, którą wcześniej poświęcił ks. Marek Halec. Poprzednia kapliczka została spalona w roku ubiegłym przez nieznanych sprawców.

3.JPG
4.JPG

Zebrani turyści z zainteresowaniem wysłuchali "mrożącej krew w żyłach" opowieści o historii tego miejsca. Dalej trasa miała prowadzić przez Siedlice. Jednak na drodze stanęła duża przeszkoda wodna, która w trakcie próby jej pokonania okazała się nie do przebrnięcia, a nawet zakończyła się dość humorystycznie.

5.JPG
6.JPG

Zmieniono więc wcześniej zaplanowany kierunek marszu i przecinając dukty leśne oraz przechodząc przez mosty na strumieniach Przęsącinki I Grzybnicy, po ok. 8 km wędrówki wreszcie dotarliśmy do siedziby SMZP "Skarb".

7.JPG

Tu nad wcześniej rozpalonym ogniskiem upieczono kiełbaski i inne wiktuały. Działacze "Skarbu" nie tylko ciepło przyjęli strudzonych wędrowców ale również zaprosili do obejrzenia zbiorów swojego muzeum, w którym nowością jest duża kolekcja kłódek oraz ciekawych pocztówek poczty polowej z okresu II wojny św.

8.JPG
9.JPG

Prezentację modelu polickiego ratusza (1908-1944) w wymiarze 3D zaprezentował Łukasz Socha. Około godz. 24:oo nastąpiło zakończenie imprezy, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

nrzp.PNG

"Sama Rama" serdecznie dziękuje współorganizatorom za pomoc w realizacji imprezy a w szczególności Darkowi Nowickiemu i Darkowi Szalińskiemu.


(wgaw)

Nocny Rajd z Pochodniami 2011

Kronika Szczecińska 21.01.2011, g.21:45


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License