Nocny Rajd z Pochodniami

W piątek 1 lutego 2013 r. członkowie Polickiego Klubu Cyklistów "Sama Rama" i SPZP "Skarb" zaprosili do udziału w nocnej wędrówce pieszej przy świetle pochodni. Wieczorem ponad czterdziestoosobowa grupa piechurów wyruszyła z przed CHU "Kinga" po raz  ósmy na Nocny Rajd po Puszczy Wkrzańskiej.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Z zapalonymi pochodniami (na kiju bambusowym znajdował się zbiorniczek z paliwem i knotem) ścieżką rowerową dotarliśmy do Siedlic, potem duktami leśnymi puszczy i ścieżkami dzików wędrowaliśmy w kierunku północnym, by po półtoragodzinnej spacerze dotrzeć do polickich witaczy.

4.jpg
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Potem skierowaliśmy się do siedziby-bunkra SPZP "Skarb" gdzie płonęło już ognisko. Tu część uczestników imprezy piekła przyniesione ze sobą kiełbaski, część osób oglądało zbiory muzealne z okresu II wojny światowej zgromadzone w bunkrze.

8.JPG
9.JPG

Najistotniejszą sprawą piątkowego wieczoru była jednak pogoda, która współpracowała z naszymi turystami i na czas trwania rajdu deszcz przestał padać a zabrane parasole były zbyteczne. Pozwoliło to rozegrać mini konkurs sprawnościowy.

10.jpg

Około godz. 23:oo nastąpiło zakończenie imprezy, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki,. a uczestnicy konkursu drobne upominki. Przedstawiciele "Skarbu"  zaprezentowali nowe tablice informacyjne, które przy polepszeniu pogody zostaną ustawione przy ścieżce edukacyjnej na ruinach Hydrierwerke.

11.JPG

Warto też zaznaczyć, że w imprezie brała udział również młodzież szkolna i przedszkolna. Najmłodsza uczestniczką była 5-cio letnia Roksana Godlewska, która całą trasę przemierzyła dzielnie ze swoją mamą.


(wgaw)
(zibi)
(theville)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License