Nocny Rajd z Pochodniami 2014

Już po raz dziewiąty członkowie Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama”, OSiR-u i Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" zorganizowali nocną wędrówkę pieszą przy świetle pochodni. W piątek 7 lutego 2014 r. zaproszono do udziału w imprezie mieszkańców Polic i gminy polickiej. Wieczorem mimo bogatej oferty telewizyjnej czyli transmisji otwarcia Igrzysk Olimpijskich Soczi, przed CHU „Kinga” zebrała się ponad sześćdziesięcioosobowa grupa piechurów.

1.JPG
1a.JPG

Po uzupełnieniu paliwa w zbiorniczkach z zapalonymi już pochodniami i latarkami grupa wyruszyła na nocną wędrówkę po Puszczy Wkrzańskiej w kierunku Siedlic. Po drodze zatrzymaliśmy się aby zrobić "rodzinne zdjęcie".


Pierwszy odpoczynek wyznaczono w Siedlicach. Tu na pętli autobusowej raczono się gorącą herbatką i słodyczami.


Dalej trasa wiodła leśną drogą czyli tzw. ścieżką dzików, obfitująca w błoto i dość pokaźnej wielkości kałuże. Po ok. 1,5 km wędrówce dotarliśmy do Trzeszczyna. Tu też musieliśmy chwilę zaczekać na osoby idące z małymi dziećmi oraz na uzupełnienie płynów w młodych organizmach.

13.JPG
14.JPG
15.JPG

Idąc dalej ścieżką rowerową w kierunku Polic dotarliśmy do siedziby SPZP "Skarb" przy ul. Spółdzielczej, gdzie płonęło przygotowane już wcześniej ognisko. Przystąpiono więc do pieczenia kiełbasek i raczenia się herbatką. Organizatorzy wręczyli uczestnikom rajdu okolicznościowe, pamiątkowe znaczki.


Po pokrzepieniu się uczestników Anita Andryszczyk i Darek Szaliński zaprosili chętnych do obejrzenia zbiorów muzealnych "Skarbu".

21.JPG
22.JPG
23.JPG

Biesiadowanie przy ognisku zakończono zaproszeniem wszystkich na kolejną imprezę "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek", która miała się odbyć już następnego dnia na polanie za Szkołą Podstawową nr 8.


(wgaw)
(zibi)
(wojtek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License