Nocny Rajd z Pochodniami 2015

Od 2006 roku PKC "Sama Rama" organizuje zimowe Nocne Rajdy z Pochodniami. Podobnie jak w latach ubiegłych, późnym wieczorem 6 lutego 2015 r. przed wejściem do CHU "Kinga" w Policach zebrała się ponad 40-osobowa grupa piechurów. Każdy z nich w rękach dzierżył pochodnię lub zaopatrzony był w latarkę.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Po kilku słowach wyjaśnienia wyruszyliśmy na trasę wędrówki idąc początkowo w kierunku południowym minęliśmy Rodzinne Ogrody Działkowe "Nad Grzepnicą" i dotarliśmy do Dębu Samotnika.

4.jpg
5.JPG
6.jpg
7.jpg

Tu wysłuchaliśmy mrocznej opowieści o wydarzeniach jakie rozegrały się pod tym drzewem na początku lat sześćdziesiątych jak i historii znajdującej się na drzewie kapliczki.

8.jpg
9.jpg

Po dalszych kilku kilometrach marszu trafiliśmy do zacisznej "Gospody u Jana" w Siedlicach gdzie każdy mógł się uraczyć czymś rozgrzewającym, bo temperatura na dworze tego wieczoru spadła do - 7 st. C.

10.JPG
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Po 40 minutach przerwy ruszyliśmy na północ i po półgodzinnym marszu byliśmy przy witaczach miasta Police. Potem, po paru minutach byliśmy w siedzibie SPZP "SKARB", gdzie uczestnicy rajdu mogli zobaczyć zbiory związane nie tylko z II wojną światową na terenie Polic i okolic, a w rolę przewodnika wcielił się Jacek Stasiak.

16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg

Imprezę zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

21.jpg
22.jpg

Organizatorzy wręczyli uczestnikom rajdu pamiątkowe znaczki, a także podziękowali Wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia imprezy.

23.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(adam)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License