Nocny Rajd z Pochodniami 2016

W piątkowy wieczór 5 lutego 2016 "Sama Rama" Police zaprosiła na trasę Nocnego Rajdu z Pochodniami. Podobnie jak w latach poprzednich spotkaliśmy się pod CHU "Kinga" skąd po raz jedenasty wyruszyliśmy na ok. 6 km Trasę.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po dotarciu do Dębu Samotnika wysłuchaliśmy ponurej historii tego drzewa i ruszyliśmy dalej pokonując leśne dukty Puszczy Wkrzańskiej i strumień Grzybnica.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Dalej oświetlając sobie drogę pochodniami i latarkami wędrowaliśmy wysokimi grzbietami moreny czołowej, by zejść na betonowy most na Przesącińskiej Strudze. Tu przypomniano historię restauracji Mücken Mühle (Komarzy Młyn).

15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Potem pokonując przeszkody terenowe dotarliśmy do Mścięcina by przy pomniku przy ul. Klonowej usłyszeć opowieść o polickim twórcy widokówek Christianie Bachmanie. Idąc dalej ul. Cisową doszliśmy do kolejnego Pomnika poświęconego mieszkańcom Messenthin i Mścięcina.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG

Tak właśnie wędrując po dwóch godzinach wędrówki doszliśmy na przystań SE "Łarpia", na metę rajdu. Przy płonącym ognisku pieczono kiełbaski i wsłuchiwano się w melodie rajdowego harmonisty czyli Wiesia Klimkiewicza z Klubu "Wkrzanie".

29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG

Za trud wędrówki wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i zaproszenie na kolejną naszą imprezę 27 lutego br. pod hasłem "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek", na polanę rekreacyjną za policką Szkołą Podstawową nr 8. Oczywiście wszystkie ekipy na tą imprezę przyniosą wykonane ptasie budki lęgowe.

36.JPG
37.JPG

Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują patrolowi zmotoryzowanemu Komendy Powiatowej Policji w Policach za udzieloną pomoc w trakcie imprezy oraz Andrzejowi Helakowi za opracowanie i prowadzenie na trasie 46 osobowej grupy oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej imprezy.


(wgaw)
(snowicki)
(swolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License