Nocny Rajd z Pochodniami 2018

W sobotni wieczór, 3 lutego 2018 r. spotkaliśmy się przed polickim centrum handlowym "Hosso" i w blisko 90.- osobowej grupie oświetlając sobie drogę pochodniami i latarkami wyruszyliśmy na trasę dorocznego Nocnego Rajdu z Pochodniami.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Pierwszy przystanek był w Siedlicach, w "Karczmie Jana". Pokrzepieni gorącą herbatką i "grzańcem" ruszyliśmy dalej duktami leśnymi Puszczy Wkrzańskej, by dojść do "Dębu Wisielca II". Tu Prezes "Samej Ramy" opowiedział ponurą historię tego miejsca, a związaną z losem Waldemara i Jadwgi.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Potem była przeprawa przez płynące przez puszczę strumienie, podchodzenie pod strome zbocza Przesącińskiej Strugi oraz pokonywanie mostków i wiaduktów itp.

9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg

Po blisko trzech godzinach nocnej wędrówki i pokonaniu ponad 11 km trasy dotarliśmy do Stanicy Wodnej SE Łarpia, by tam, w ognisku upiec przyniesione ze sobą kiełbaski, zjeść zupkę "Ratatuj" z Jurkowego kociołka i wiaderko śledzi od zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia.

14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg

Był też akordeon, tańce i inne atrakcje. Na zakończenie imprezy, uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, mapkę przebytej trasy i zaproszenie na kolejną imprezę "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek".

20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg

W tym czasie członkowie Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia" zorganizowali nocną kąpiel z pochodniami dla Morsów w rzece Gunicy.

24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(zbyszek)
(mariusz)
(moicolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License