Nocny rajd z pochodniami 2020

Już po raz piętnasty członkowie PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" zorganizowali nocną wędrówkę pieszą pod nazwą "Nocny Rajd z Pochodniami". W sobotę wieczorem 01 lutego 2020 r., ponad stuosobowa grupa piechurów po napełnieniu zbiorniczków pochodni paliwem i po krótkim powitaniu wyruszyła z przed polickiego "Hosso" na nocną wędrówkę po Puszczy Wkrzańskiej.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Pierwszy przystanek był na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8, gdzie specjalnie dla dzieci biorących udział w rajdzie Dobre Wróżki przygotowały szereg zadań związanych ze znalezieniem porwanych "różdżek" przez "Złośnika i Księciunia".

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Potem z zapalonymi pochodniami (na kiju bambusowym znajdował się zbiorniczek z paliwem i knotem) lub latarkami wędrując wzdłuż podnóża Wzgórz Warszewskich dotarliśmy na Łysą Górę. Tu w pobliżu "Dębu Wisielca II" Prezes "Samej Ramy" opowiedział ponurą historię tego miejsca, a związaną z tragicznym losem Waldemara i Jadwgi z Siedlic. Idąc dalej dzieci znajdywały ukryte w lesie "wskazówki" do gry terenowej.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Raz po raz wędrowcy słyszeli dobiegające z głębi lasu głosy duchów i dzikiego zwierza Puszczy Wkrzańskiej. Zaznaczyć należy, że wędrowaliśmy nieco zmienioną trasą ze względu na wielkie kałuże po ostatnich deszczach. Idąc przez Górę Zabitego, a potem wzdłuż Przesącińskiej Strugi i dalej pod wiaduktem kolejowym po pokonaniu 6,1 km dotarliśmy do Stanicy Wodnej SE "Łarpia" przy ul. Dębowej.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

Tu odbył się finał gry dla dzieci, które odnalazły "Skrzynię Skarbów", a na wszystkich rajdowiczów czekali weseli kucharze z gorącym kapuśniakiem i bigosem. Rozpoczęło się więc ogólne biesiadowanie, smakosze piekli kiełbaski, raczono się gorącą herbatką i specjalnie upieczonym ciastem dyniowym, a biesiada trwała aż do północy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi znaczkami.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License