PDBS 2005

Dni bez samochodu w Policach rozpoczęto już 16 września 2005 r. akcją promocyjną Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu podczas odbywających się w Policach Dni Województwa Zachodniopomorskiego.

1.jpeg
2.jpeg

Następnego dnia w kompleksie rekreacyjno-sportowym OSiR-u przy ul.Piaskowej dokonano uroczystego otwarcia skateparku. W tym samym czasie PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" organizowała "Sprzątanie świata", a UKŻ "Bras" - regaty żeglarskie.

3.jpeg
4.jpeg

Kolejny dzień 18 września upłynął na wędrówce pieszej w ramach rajdu turystycznego organizowanego przez KT PTTK "Sami Swoi". Kolejne trzy dni należały do Trans-Netu, Policji i Straży Miejskiej. To dzięki ich zaangażowaniu i zaproszonej do współudziału młodzieży dokonywano bezpłatnej kontroli pojazdów, wręczania dzieciom opasek odblaskowych, czy akcja "Bezpieczna droga do i ze szkoły".

5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg

Dni kończono 22 września akcją "Kwaśna cytryna", znakowaniem odblaskowym rowerów, ulicznym pokazem akcji ratowniczej i Otwartym Czwartkiem Lekkoatletycznym.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License