PDBS 2006

I tym razem PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" zostały włączone do grona organizatorów tej corocznej imprezy. 16 września 2006 r. o godz. 11oo blisko sześćdziesięcioosobowa grupa rowerzystów wyruszyła spod budynku OSiR-u przy ul. Piaskowej by po paru minutach wjechać na nowowybudowaną ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż ul. Jasienickiej.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Nieopodal budynku dyrekcji Z. Ch. "Police" S.A. na rowerzystów oczekiwał burmistrz W.Diakun i dyrektor techn. Zakładów Z. Koźlarek. Po okazjonalnych wystąpieniach przystąpiono do rozstrzygnięcia konkursu " bez samochodu jadę bezpiecznie", na który wpłynęło 755 kuponów od pracowników kombinatu. W wyniku losowania nagrodę główną wygrał członek Polickiego Klubu Cyklistów "Sama Rama" - Darek Nowicki.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Sygnałem do wyruszenia na dalszą trasę rajdu był wystrzał z pistoletu startowego przez burmistrza. Plejada kolarzy ruszyła przez Niekłończycę, Uniemyśl i udała się do Trzebieży, gdzie organizatorzy przygotowali ognisko, w którym pieczono kiełbaski. Niewątpliwą pamiątką, którą otrzymali wszyscy uczestnicy rajdu były okolicznościowe znaczki i koszulki kolarskie z hasłem tej imprezy - "Policki Dzień Bez Samochodu".


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License