PDBS 2007

Z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Europejskiego Dnia bez Samochodu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach zaprosił wszystkich posiadaczy dwóch kółek w dniu 16 września 2007 r. do udziału w rajdzie rowerowym. Techniczne prowadzenie imprezy powierzono PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia".

Przedsięwzięcie rozpoczęto już o godz. 9oo od akcji "Sprzątanie świata". Kolarze-ekolodzy sprzątali brzegi rzeki Łarpi wzdłuż ulicy Goleniowskiej segregując zebrane śmieci do pojemników na szkło, papier i elementy plastikowe. Ogółem zebrano ok. 3 m3 różnych odpadów co świadczy, że łowiący w tym rejonie wędkarze coraz lepiej dbają o czystość tego miejsca. Po półtoragodzinnym sprzątaniu uczestnicy akcji zjawili się przed kompleksem OSiR-u przy ul. Piaskowej skąd już w dwudziestopięcioosobowym składzie wyruszono na 20-kilometrową trasę.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Początkowo poruszano się "czerwonym szlakiem" by później skręcić na Leśno Stare, Bartoszewo do Pilchowa. Tu w trakcie dłuższego postoju można było wysłuchać historii powstania XIII wiecznego kościoła i odbudować kanapką nadwątlone siły. Dalej trasa wiodła przez Leśno Górne do Dębu Bogusława X. Uczestnicy rajdu w tym miejscu poznali legendę o posadzeniu tu ponad 500 temu trzech dąbków, z których ocalał tylko jeden - uznany za pomnik przyrody.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Potem przez obrzeże Siedlic powrócono do kompleksu OSiR, gdzie na grillu piekły się kiełbaski oraz czekały zimne napoje. Po posiłku rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe. W biegowym slalomie z kołem rowerowym zwyciężyła Kazimiera Nawrocka przed Dariuszem Nowickim i Pauliną Nawrocką. W slalomie rowerowym najlepszy czas uzyskała Aleksandra Łada przed Kamilem Nawrockim i Michałem Licbarskim. Zwycięscy konkursów otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe. a pomiędzy pozostałych uczestników imprezy rozlosowano upominki za aktywny udział. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali też pamiątkowe znaczki. Na największe uznanie zasłużyła rodzina Woronów, która z dwojgiem przedszkolaków dzielnie pokonywała trudy tej kolarskiej wędrówki.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License