Pieczenie Ziemniaka 2014

Za namową Ani Sarkowskiej, nauczycielki z polickiej Szkoły Podstawowej nr 8 cykliści Samej Ramy postanowili przybliżyć młodzieży klas czwartych tejże szkoły tematykę pieczenia ziemniaków. Toteż na plenerowe spotkanie na polanie rekreacyjnej nad Grzepnicą 30 września 2014 r. przybyło ponad 120 uczniów tej placówki.

1.JPG
2.JPG

Pogoda w tym dniu nie chciała współpracować. Od wczesno-porannych godzin siąpił lekki deszczyk, a mimo to udało rozpalić się ognisko, w którym tym razem królowało pieczenie kiełbasek. Jednak najwięksi amatorzy pieczonych kartofelków wrzucili do popiołu kilkanaście po egzemplarzy.

3.JPG
4.JPG

W tym czasie kiedy uczestnicy imprezy nagarniali popiół na swoje pyrki organizatorzy przeprowadzili konkurs czteroosobowych sztafet biegu z jajkiem. Najlepiej wypadła reprezentacja klasy IV G w składzie: Alicja Śmiglewicz, Zuzia Teszejko, Paulina Konieczna i Wiktoria Matelska. Drugie miejsce przypadło chłopcom z klasy IV E, a trzecie dziewczętom z tej samej klasy.

5.JPG
6.JPG

Drugim konkursem było zaprezentowanie maskotek wykonanych przez uczniów z ziemniaków i warzyw. Najciekawsze prace to dzieła Anny Paszko z IV E, Wiktorii Matelskiej z IV G, Fryderyka Kastrau z IV C, Alicji Bućko, Aliny Furman i Szymona Pełki (wszyscy z klasy IV B) oraz Oskara Kubickiego-Filipowicza.


Wszyscy zwycięzcy konkursów zostali wyróżnieni dyplomami i drobnymi upominkami. Zasadniczy temat imprezy został zakłócony przez coraz mocniej padający deszcz, jednak wskazówki Andrzeja Helaka dotyczące prawidłowego pieczenia ziemniaków na pewno i to na długo zostaną dzieciom w pamięci. Na zakończenie Sama Rama zaprosiła wszystkich na doroczne Święto Pieczenia Ziemniaków, które odbędzie się w październiku w Trzebieży.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License