Środowisko ponad wszystko

Za namową pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej członkowie SE „Łarpia” a zarazem rowerzyści PKC „Sama Rama” włączyli się do organizacji Pikniku Rodzinnego o zgrabnym tytule „Środowisko ponad wszystko”. W sobotę 11 czerwca 2011 r. spotkaliśmy się na placu przy ul. Bankowej gdzie przy wielkim zaangażowaniu dziewczyn z polickiego OPS powstało piknikowe miasteczko.

Punktualnie o godz. 11:00 kierownik OPS Gabrysia Doba i Wiceburmistrz Jakub Pisański ogłosili rozpoczęcie pikniku. Jako pierwsze na scenę wyszły dzieci z osiedlowej świetlicy TPD, które wystąpiły z programem wokalnym. Potem na dobre rozpoczęła się piknikowa zabawa.

1.JPG

„Sama Rama” przygotowała Spartakiadę Ekologiczną, konkurs plastyczny „Malujemy uroki Ziemi Polickiej” oraz quiz „Co charakteryzuje rzekę naturalną i jakie organizmy żyją w naszych wodach”.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Wyjątkowym powodzeniem cieszyła się właśnie spartakiada. Uczestnicy skupieni w 21 drużynach dwu i więcej osobowych mieli do przejścia sześć „stacyjek”, na których rozwiązywali poszczególne zadania. Wędrując z Kartą Startową od stolika do stolika należało m.in. rozpoznać na widokówkach obiekty położone w gminie Police, ułożyć z puzzli krajobraz, ocenić wagę wybranego kamienia, rozpoznać nasiona roślin ogrodowych, przenieść wodę tak aby nie uronić kropli i pomalować kolorowankę.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
17.JPG

Przy każdym stoliku sędzia oceniał na punkty wykonanie zadania, a po zakończeniu konkurencji komisja wyłoniła zwycięzców. Dzięki pomocy sponsorów żadna ekipa nie odeszła bez nagrody. Najlepsze wyniki w spartakiadzie uzyskały drużyny: Sidorowie – 73 pkt przed Strongmenkami - 68 pkt i Dzieciaczkami oraz drużyną Black po 64 pkt.

15.JPG

W quize zwycięzcami zostali: Magdalena Kobuszewska, Aleks Bojowski i Dominik Dąbrowski. I w tym konkursie nie zabrakło nagród.

18.JPG
19.JPG
20.JPG

Całości zmagań przyglądał się bacznie burmistrz Polic Władysław Diakun.

2.JPG

Również OPS raz po raz ogłaszał wyniki organizowanych przez siebie konkursów. Najciekawszym wg nas były zawody na najbardziej ekologiczne przebranie. Młode modelki z wdziękiem prezentowały swoje kreacje.

14.JPG
21.JPG
22.JPG

Dla wszystkich uczestników pikniku przygotowano smaczne kanapki, pączki, napoje i grochówkę serwowaną przez strażaków z Tanowa pod wodzą Mariana Siewieli.

16.JPG

Istotnym pomocnikiem imprezy była wspaniała pogoda. Na zakończenie umówiliśmy się z miłymi paniami z polickiego OPS, na kolejną ale tym razem powakacyjną imprezę.

SE Łarpia i PKC Sama Rama Serdecznie dziękują polickiemu OPS, Zakładom Chemicznym ”Police” i Wydziałowi Promocji Starostwa Powiatowego oraz rodzinie Olszewskich za pomoc w realizacji imprezy.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License